Hastanede Sahte Rapor Operasyonu! Çok Sayıda Gözaltı Var

Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü tarafından yapılan sahte rapor operasyonunda aralarında hastane çalışanlarının da bulunduğu 26 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Sağlık 24.09.2019, 12:10 24.09.2019, 14:53
Hastanede Sahte Rapor Operasyonu! Çok Sayıda Gözaltı Var

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalarda, gerçeğe aykırı bir şekilde engelli sağlık raporu aldıkları iddiasıyla rapor aldığı tespit edilen ve buna aracı olan hastane çalışanları da dahil 26 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Ajanslardan gelen bilgiye göre, Konya Kadınhanı Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışan S.B.'nin Konya'da bulunan iki hastanede ki çalışanlarla ortaklaşa sahte engelli sağlık raporu temin ettikleri ve bu yoldan haksız kazanç sağladıkları iddiasıyla Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü operasyon başlattı

TIKLAYIN

Çalışmalarda şüphelilerin tespit edilmesinin ardından harekete geçildi. Engelli sağlık kurulu raporu aldırdıkları belirlenen şüphelilere yönelik sabah saatlerinde 5 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda 21 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Adreslerinde bulunamayan 5 zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?