Hastanede Keyfi Uygulama! ‘İstediğiniz Yere Şikayet Edin’ Denilerek İşlem Yapılmadı İddiası

Bingöl Devlet Hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda, ultrason çekinmek için sırasını bekleyen hasta yakını Hüseyin Buğday, kendilerinden sonra gelen hastaların ismi çağrıldığı için görevli çalışana itiraz ettiği için filminin çekilmediği gibi ‘istediğiniz yere şikayet edin’ denilerek hastanede mağdur olduğunu dile getirdi.

Sağlık 30.11.2019, 10:48 30.11.2019, 10:51 Güler Sağlam
Hastanede Keyfi Uygulama! ‘İstediğiniz Yere Şikayet Edin’ Denilerek İşlem Yapılmadı İddiası

75 yaşındaki annesini muayene için Bingöl Devlet Hastanesine götüren Hüseyin Buğday, doktorun ultrason görüntüsü istemesinin ardından ultrason filminin çekildiği bölümde sıra beklemeye başladı. Görevlinin önce kendisinden evrakları aldığını söyleyen Buğday, kendilerinden sonra gelen hastaların çağrılmaya başladığını duyduğunda olaya müdahale ettiğini söyledi. Randevulu hastaların öncelikli olduğunu bildiğini ancak hastasının yaşlı olduğunu görevliye söylediğini belirten Buğday, görevlinin evrakları kendilerine geri vererek ‘‘istediğiniz yere şikayet edin’’ dediğini ve ultrason filmini çekmediğini söyledi.

Merkeze bağlı Hacılar köyünde ikamet eden Hüseyin Buğday, yaşadığı olayı şöyle anlatıyor, ‘‘geçtiğimiz Çarşamba günü annem Zekiye Buğday (75) rahatsızlandı. Aynı gün Bingöl Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Gölcüklü tarafından muayene edildi. Doktor ultrason istedi. Evraklarımla birlikte ultrason çekimi yapılan birime gittim. Ultrason sorumlusu önce evraklarımızı aldı. Ancak benden sonra gelenleri çağırması üzerine itiraz ederek, annemin yaşlı olduğunu söyleyince evraklarımı iade ederek çekim yapmayacağını ve istediğin yere de şikâyet et.’’ dedi.

TIKLAYIN

Konuyu Devlet hastanesi Hasta Hakları Birimine ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçeyle ilettiğini  söyleyen hasta sahibi Buğday, “8 gün sonrasına yeniden randevu aldım. Yetkililerden gerekli işlemleri başlatmasını istiyorum” dedi.

Hastane yönetiminden alınan bilgiye göre ; Olayda bahsi geçen hastanın randevusuz bir şekilde hastaneye geldiği hastanedeki yoğunluktan dolayı doktorun ‘’Hasta yakınına size öncelik vereceğiz dediği  8 haftadır sıra bekleyen hastaların olduğunu onları aldıktan sonra işleminizi gerçekleştireceğim’’ demesine rağmen hasta yakınının sırada önceliğin başkalarına verildiğini ve görevlilere sorun çıkarıldığı belirtildi.

Bingöl devlet hastanesinde bazı branşlarda  doktor yetersizliğinden dolayı yaşanan sıkıntılara yetkililer tarafından çözüm bulunması bekleniliyor. Eğer gerekli atamalar yapılmazsa bu tip sıkıntılar sıkça yaşanacağa benziyor.

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?