PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanede Dalak Skandalı: Hastanın Hayatı Karardı

Dalak teşhisi konulması üzerine Ameliyat edilen Ahmet Kral’ın dalağı hastalık sebebinin belirlenebilmesi için İstanbul’a sevk edildiği sırada kayboldu.

Sağlık 05.05.2022, 01:07 Cansu Polat
Hastanede Dalak Skandalı: Hastanın Hayatı Karardı

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; Yalova’da geçtiğimiz yıl özel bir hastanede dalağı alınan sonrasında da patoloji bölümü için İstanbul’a sevk edildiği sırada dalağı kaybedilen Ahmet Kral isimli vatandaşın o günden sonra dalak büyümesi teşhisi nedeniyle hastalığına deva aradığı ileri sürüldü.

KANSER TÜM HÜCRELERİNİ SARDI

Yalova'da hastane hastane dolaşan Kral, son olarak soluğu Bursa'da aldı. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıl sonra pankreas kanseri teşhisi konulan Ahmet Kral'a doktorlar kötü haberi vererek dalak nedeni ile kanserin tüm hücreleri sardığını söylediler.

Hastalığına bir yıldır teşhis konulamadığına vurgu yapan Ahmet Kral, bir yıl önce alınan numunelerin acısını yaşadığını belirtti.

“HESABINI KİM VERECEK?”

O dönem teşhis konulmasının önemine dikkat çeken Ahmet Kral, “2021 yılında İstanbul'a patolojiye gönderilen dalağım kaybedildi. Dalak büyümesi teşhisi konuldu ancak Bursa'da yapılan tetkiklerde hastalığımın pankreas kanseri olduğu açıklandı. Doktorlarım bir yıl önce dalağımın kaybolması nedeni ile çok vakit kaybedildiğini ve kanserin tüm hücreleri sardığını söylediler. Bunun hesabını kim verecek. Göz göre göre beni ölüme yolladılar. O günden sonra hukuki süreci başlattım ancak hastalığıma derman bulamadım. Şuan Bursa'da tedavi görüyorum” dedi.

“DALAĞIM NEREDE?”

Dalağın Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen kargo yerine başka bir kargo şirketiyle ‘standart kargo’ ibaresiyle gönderildiğini öğrenen ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunan Kral, ‘Dalağım nerede?’ diyerek duruma tepki gösterdi.

Kral'ın avukatı Musap Nayman ise “Yönetmelikte patolojik incelemeye gönderilecek organlarla ilgili 3 aşamalı paketlenme şartı bulunmaktadır. 2238 sayılı kanuna göre de organ nakli veya taşıması Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Onaylı kargo şirketleri tarafından yapılır' ibaresi vardır. Gönderilen kargo şirketi, bakanlık tarafından izin alınmış bir şirket değildir” dedi.

Yorumlar (3)
Hemşire 2 hafta önce
Vay be organ mafyaları devlet hastanelerine de sızmış demek!!!
.. 2 hafta önce
Süzme
asddasd 2 hafta önce
yedik onu biz
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?