Hastane Önünde Koronavirüsü Nedeniyle Hareketli Dakikalar!...

Sağlık bakanlığı haftalar öncesinden Zonguldak’ta olası bir corona virüsü şüphelisi tespit edildiği taktirde Ankara veya İzmit gibi noktalara ulaştırılması kararı almıştı. Ereğli’de İran’dan gelen Tır şoförlerinden birinde yüksek ateş görülmesi ile birlikte coronavirüs alarmı verildi.

Hastane Önünde Koronavirüsü Nedeniyle Hareketli Dakikalar!...

Gelişmeler anında Sağlık Bakanlığı’na aktarıldı ancak Bakanlık işin kolay yolunu bularak; “Zonguldak’ta kalsınlar” dedi. Bu dakikadan sonra Zonguldak Merkez’de bulunan Atatürk Devlet hastanesi ek binasının olası şüpheliler için tahsisi edilmesi gündeme geldi. Özel odaların bulunduğu kat ve fizik tedavi servisi boşaltılarak tanı süreci başlatıldı.

TIKLAYIN

Bakanlığın bu baskın ve ani kararı  hastaneyi, sağlık çalışanlarını ve şehri hazırlıksız yakaladı. Sayılar konusunda kamuoyunda farklı rakamların dolaşması bilgi kirliliğini arttırdı.  Vali Erdoğan Bektaş’ın ısrarla; “Beş kişi hastanede. Birinde yüksek ateş görülmüş. Kesin teşhis konulmuş değil. Tedbir amaçlı hastanede tutuluyorlar” dese de çok farklı iddialar kamuoyunda dolaşmaya başladı. Şehirde büyük panik havasının yaşanmasına neden olan gelişme sonrası tepkiler yükseliyor. 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER