Hastane İdaresinin Sağlık Personellerine Reva Gördüğü Yemek Hizmeti!

Ankara Dr. Hulusi Alataş Devlet Hastanesi, Elmadağ Devlet Hastanesi olarakta bilinen Hastanenin Hasanoğlan Semt Polikliniği sağlık çalışanları adeta Allaha emanet yaşıyor.

Sağlık 18.09.2019, 16:28 22.09.2019, 09:55 Zeynep Elmalı
Hastane İdaresinin Sağlık Personellerine Reva Gördüğü Yemek Hizmeti!
© saglikpersonelihaber.net

Dr. Hulusi Alataş Devlet Hastanesi semt polikliniği yemekhanesine yemekler, tüplü bir arabanın bagajında taşınıp yemekhaneye getirildiği görülüyor.  Hastanelerimizin birinci görevlerinden biri vatandaşlarımızı sağlığına kavuşturmaktır. Bu görevi tüm Türkiye’de Sağlık Personelleri özverinin zirvesinde bir gayretle yerine getiriyorlar. 7/24 çalışan ancak çalıştığının hakkını alamayan sağlık personeline görülen reva bu olmamalıdır diye düşünüyoruz. 

YEMEKHANE ŞİRKETLERİ BUNU YAPIYORSA BİZ DAHA NE DİYELİM Kİ?

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Edindiğimiz bilgiye göre hastane yemekhanesi hijyen şartlarına uymayan yemek taşıma işini alelade bir şekilde yaparken, hijyen şartlarına uymayan bu taşıma işini de hastane yönetiminin görmezden geldiğini düşünüyoruz. SaglikPersoneliHaber.Net’e kadar ulaşan bu görüntüleri hastane idaresine söylenmediğini sanırım kimse iddia edemez.

SAĞLIK PERSONELİ MUTSUZ OLURSA HASTALAR NASIL MUTLU OLABİLİR Kİ? 

Yemekhane işini yapan firma ihaleyi alırken yemekhane şartnamesini okumamış mıdır? Okumamış da olabilir, ancak hastane yönetimi yemek ihalesine çıkarken acaba dışarıdan gelen yemeklerin nasıl getirileceğini şartnameye koymamış olabilir mi?

Yemekhane şirketi, hasanoğlan semt polikliniğinin yemekhanesinin temizliğinden de sorumlu değil midir? Semt Polikliniğine gelen yemeklerle beraber gelmesi gereken çatal kaşık bıçak gibi olmazsa olmazların sürekli unutulması nedeniyle personelin yemeğini elleriyle mi yemesi istenmektedir? Eksik gelen yemeklerden dolayı aç kalan sağlık personelinden nasıl bir verim beklenmektedir?

Haberde bahsettiğimiz konuların süreklilik arz ettiği hastane yönetimi tarafından bilinmesine rağmen neden bu güne kadar bir çözüm bulunamamış merak konusu. Acaba yemekhane şirketi hastane yönetimi tarafından korunuyor mu? Ya da yemek alım şartnamesinde semt polikliniği unutulmuş mu? Takdir sağlık personellerinin...

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Rahip 2 yıl önce
Muhtemelen Başhekime odasında özel servis açılıyordur. Yazıklar olsun
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?