Hastane'de Korkunç Görüntüler: Hastalar ile Cesetler Aynı Odada!

Brezilya'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle sağlık sistemi tamamiyle çökme noktasına geldi. Son olarak çekilen görüntüler dehşet verici.. Ülkedeki bir belediye hastanesinde virüs medeniyle hayatını kaybeden insanlara morglar yetişmeyince cesetler ile hastalar aynı odada barındı.

Sağlık 26.05.2020, 20:44
Hastane'de Korkunç Görüntüler: Hastalar ile Cesetler Aynı Odada!

Yeni tip koronavirüs vaka sayısında Rusyayı geçerek 2.sıraya yükselen Brezilya'da salgın kritik hızla ilerlemeye devam ediyor. ABD'nin ardından virüsün en çok görüldüğü ülke Brezilya oldu.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun 'küçük bir grip' olarak tanımlamasına karşın ülkede 375 bine yakın kişi Covid-19'a yakalandı, 23 bin 473 kişi hayatını kaybetti.

TIKLAYIN

Sağlık sisteminin çökmek üzere olduğu ülkede kan donduran kareleri ise AP servis etti.

Brezilya'nın başkenti Rio de Janeiro'daki Salgado Filho Belediye Hastanesi'nde çekilen görüntülerde tedavi görenlerin arasında hayatını kaybedenlerin araya yalnızca bir perde çekilerek tutulduğu görülüyor.

Hastanedeki morg kapasitesinin dolması nedeniyle cesetlerin bir süre daha odada bekletildiği belirtiliyor.Bolsonaro ise artan sayılara karşın COVID-19'u 'basit bir grip' olarak tanımlarken önlemleri de her geçen gün daha da gevşetiyor.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?