PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastalarını Camdan Muayene Eden Hekim!

Pandemi nedeniyle hastaları içeri almadıklarını öne süren Aile Sağlığı Merkezi hekimleri, ASM'ye gelen hastaları merkeze almayarak odalarının camından muayene ediyor. Görüntülerde hastanın bademciğine telefon ışığıyla bakarak ilaç tavsiyesi yapan hekim göze çarpıyor.

Sağlık 05.04.2022, 12:11 Cansu Polat
Hastalarını Camdan Muayene Eden Hekim!

Muratpaşa ilçesine bağlı Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan 30 No'lu M. İhsan Oğul Aile Sağlığı Merkezi'ne giden hastalar, ilginç durumla karşılaşıyor. Hastalar, önce etrafı şeffaf branda ile kapalı alanda bulunan görevliye kimlik numarasını söylüyor ardından görevli, hastalara doktorun ya dışarı geleceğini ya da yan taraftaki odanın camına giderek, görüşeceğini belirtiyor.

İlk önce büyük şaşkınlık yaşayan hastalar, sağlık merkezi önüne kurulan brandanın altında doktorun gelmesini bekliyor. Gelen doktor, hastaya şikayetini sorduktan sonra reçete yazmak için tekrar odasına gidiyor. Bazı doktorlar ise odalarında kapalı camın arkasında, hastaya ne şikayeti olduğunu soruyor ve reçete yazıyor.

O ANLAR KAMERADA 

Sağlık merkezinde yaşanan bu olay ise cep telefonu kamerasıyla görüntüleniyor. Doktorun, muayene olmak isteyen hastayı önce sağlık merkezi dışına çağırdığı görülüyor. Hastanın "İçeri geçilmiyor mu?" sorusuna doktor, "Pandemi nedeniyle biz hasta olmayalım, diye hastaları içeri almıyoruz, 2 kez Covid geçirdim" diye cevap veriyor. Hastanın diğer sağlık merkezlerinde içeri alındığını söylemesi üzerine doktor, "Bizim havalandırmamız yeterli değil" yanıtını verirken, kapı önündeki kişiye ne şikayeti olduğunu soruyor ve telefonunun ışığıyla bademciğine bakıyor.

(DHA)

Yorumlar (7)
acilci 2 ay önce
o şekilde muayene sağlıklı deil.bir doktor olarak doktoru hatalı görüyorum. biz acilde neredeyse milletin ağzına düşeceğiz muayene edicez diye, hasta yakını yok personel yok hastayı kendimiz kucaklayıp sedyelere taşıyoruz. yorum yapan aklı evvelere de söyleyeyim: pandemi bitmedi, servislerde yoğun bakımlarda hala hastalar var hala pozitif olup durumu ciddileşen hastalar var. doktorun yaptığı uygulama yanlış, yorumlarda ki kin dolu söylem ve uygulamalar daha yanlış.gerekli mercilere şikayetinizi yaparsınız, gereği yapılır. burda trol yorum yapıp milleti germeyin, milletin evlatlarını birbirine düşürmeyin.
sağlık çalışanları 2 ay önce
bu doktorlarda ki cesarete bak yaptıgının suç olduğunu bu şekilde muayene olmayacağını bildiği halde işlerine gelmeyince 5 dk hastaya mı bakılır diyenler covid bittiği halde ortada pandemi filan kalmadığı halde devlete hükümete meydan okurcasına işler yapıyorlar halkı bilerek mağdur ediyorlar ki halk hükümete bilensin millet ak parti düşmanı olsun amacındalar bakanlık diplomasını iptal etmelidir böyle insan onuruyla onayarak kapının pencerenin dışında muayene etmek de nedir be vicdansız
vatandaş rıza 2 ay önce
hiç mi bir Allahın kulu yokmuş o doktorun yakasına yapışıp ulan öküz pandemi mi kaldı covid mi kaldı böyle muayane mi olunur diyememiş mi ya gidin
Rızaya 2 ay önce
Adamın yakasına neden yapisiyorsun rıza bak adamlar en güzelini yapmış videosunu çekip sosyal medyada paylaşmış şimdi ilgili olan kişiler gereğini yapar
Yandalcı 2 ay önce
Muayene böyle olmaz , doktor hatalı fakat bir de şu var..Teletıp uygulaması geldi diye göbek atanlar gelmiş pencereden bakan doktoru eleştiriyor, böyle absürd olay başka yerde olmaz..
Rıza 2 ay önce
Devlette denim yok diyor vatandaş tüm vatandaş a sorun bu soruyu hepsinin aynı fikirde olduğu konulardan biri denetim yok 3 binliradan maaşlarını 23 bine çıkardı hükumet cumartesi pazar da sağlık ocakları açık olacaktır durum ortada vay ülkemin güzel insanı vay
CovidAcil 2 ay önce
A.kodum doktoru, karsinda hasta var hasta! Hayvan yerine koymak ne demek?!
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?