FDA'dan Koronavirüs İçin Çarpıcı İlaç Onayı!

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, koronavirüs ile mücadelesi kapsamında Remdesivir adlı ilacı sadece ümitsiz vakalarda kullanılmak üzere onayladı. FDA tarafından basına yapılan açıklamada “Koronavirüsün onaylı ve yeterli bir tedavisi olmadığını göz önünde bulundurarak, ilacın kullanımının bilinen risklerinden daha ağır basmaktadır” denildi.

FDA'dan Koronavirüs İçin Çarpıcı İlaç Onayı!

ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), remdesivir’i sadece acil durumlarda ve ümitsiz koronavirüs hastalarında kullanılmasını onayladı.

TIKLAYIN

ÜMİTSİZ OLAN VAKALARDA UYGULANACAK

Dünya Sağlık Örgütü ve diğer resmi kurumlarda adı koronavirüs tedavisinde çokça geçen Remdesivir adlı ilaç, FDA tarafından onaylandı. Sağlık personeli, durumu ümitsiz olan vakalarda remdesivir tedavisini uygulayabilecek.

FDA tarafından basına yapılan açıklamada “Koronavirüsün onaylı ve yeterli bir tedavisi olmadığını göz önünde bulundurarak, hayatı tehdit eden virüsü tedavi etmenin sağladığı faydalar, şu anda ilacın kullanımının bilinen risklerinden daha ağır basmaktadır” denildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER