PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Eski Başhekim Sağlık Sistemini Eleştirdi!

Görevinden geçen sene istifa eden Doktor Mustafa Seven, Samsun'da sağlığın iyi yönetilemediğini belirterek, sağlık yönetimini sert bir dille eleştirdi

Sağlık 02.08.2021, 12:49 Güler Sağlam
Eski Başhekim Sağlık Sistemini Eleştirdi!

Samsun  Kavak Devlet Hastanesi eski başhekimi  Doktor Mustafa Seven, Samsun'un doktor sayısının nüfusa göre en yüksek illerden olduğunu ancak hastaların buna rağmen randevu almakta zorlandığını belirterek, sağlık yönetimini sert bir dille eleştirdi.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
HASTANELERDE KUYRUKLAR OLUŞLUYOR

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı olarak ilgililere seslendiğini kaydeden eski başhekim Seven, "Birçok yakınımız, arkadaşımızdan duyuyoruz “rahatsızım fakat hastanelerde randevu alamıyorum” diye söyleniyor insanlar.İhtiyacı olduğu anda sağlık hizmetine kavuşamayan ya da geç ulaşan bu insanlar özel sağlık kuruluşlarına gitmek durumunda kalıyorlar. Ekonomi zaten herkesin malumu. İnsanlar diğer temel ihtiyaçlarından kesmek durumunda kalıyor ya da sağlık hizmetini hak ettiği gibi alamıyor.Hastanelerde kuyruklar konuşuluyor. Bir STK başkanı olarak ilgililere buradan sesleniyorum Samsun,doktor sayısı nüfusa göre en yüksek illerden olduğu halde neden böyle olumsuzluklar  söz konusu oluyor? Samsun'da sağlık neden iyi yönetilemiyor?" dedi.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (2)
Sağlıkçı 6 ay önce
Mustafa Beyin görevde olduğunuz süreler içinde bukonularda herhangi bir açıklamasını duymadık. Şimdi neden böyle bir açıklama yapma gereği duydu acaba? Artık oturulan koltukların gelip geçiçi olduğuna alışılması gerek.
Sağlık 6 ay önce
Bahsedilen durum tamamen sistem kaynaklı. Samsun Doktor sayısı nüfusuna oranla diğer illere göre daha yüksek olmasına rağmen böyle sorunlar yaşanıyorsa diğer illerde durumlar daha kötüdür. Bunun da sebebi doktor açığı. Mevcut şartlar devam ettiği sürece artan istifalarla bu açık daha da büyüyecek ve sorunlar artacak. Bakanlığın bu konuda acil bir düzenleme yapması lazım.
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?