Emekli Maaşıyla Hastaneye 10 Bin Liralık Cihaz Armağan Etti!

87 yaşındaki hayırsever İbrahim Ethem Unutmaz, emekli maaşıyla biriktirdiği 10 bin lira ile Demirci Devlet Hastanesine tıbbi cihaz aldı.

Sağlık 24.09.2019, 21:48 24.09.2019, 22:01 Uğur Topal
Emekli Maaşıyla Hastaneye 10 Bin Liralık Cihaz Armağan Etti!

Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşayan hayırsever İbrahim Ethem Unutmaz, yıllarca taksicilik yaptıktan sonra emekli oldu. Aldığı emekli maaşıyla 10 bin lira biriktiren Unutmaz, Demirci Devlet Hastanesi idaresine başvurarak, hastaneye bağış yapmak istediğini bildirdi.

Hastane laboratuvarında kan ayrıştırmada kullanılan santrifüj cihazına ihtiyaç duyulduğunun belirtilmesi üzerine Unutmaz, temin ettiği yaklaşık 10 bin liralık cihazı hastaneye bağışladı.

TIKLAYIN

Unutmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zaman zaman kendisinin de hastaneye gelip muayene olduğunu söyledi.

CİHAZ, KAN DEĞERLERİNİN DAHA HIZLI SONUÇLA DEĞERLENDİRİLMESİNİ SAĞLAYACAK

Hastaneye bağış yapmak istediğini anlatan Unutmaz, "Emekli maaşımdan biriktirdiğim parayla cihazı aldım. Elimden geldiğince bundan sonra da bağışta bulunmaya devam edeceğim. Hali vakti yerinde olan, Allah'a iman eden herkesin 'Hastalar şifa bulsun.' diyerek hastaneye bağış yapmasını isterim." dedi.

Demirci Devlet Hastanesi Başhekimi Hayrettin Karakuş da ilçedeki hayırseverlerin hastaneye destek olduğunu dile getirerek, "Bu yıla kadar hayırseverlerimiz 12 cihaz bağışı yaptı. İbrahim Ethem amcamız da santrifüj cihazı alarak bağışladı. Bu cihaz, hastalarımızın kan değerlerinin daha hızlı ve net sonuçla değerlendirilmesini sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kaynak: Anadolu Ajansı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?