Eğitim Araştırmada İlkokul Sınıfı Kuruldu!

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının yaptığı protokol çerçevesinde hayata geçirilen projede, tedavileri uzun süreli olan çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sınıf kuruldu.

Eğitim Araştırmada İlkokul Sınıfı Kuruldu!

Adana Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde faaliyete geçirilen sınıf ile, derslerinden geri kalmayan öğrenciler aynı zamanda öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla vakit geçirerek moral buluyorlar. Eğitim araştırma hastanesi içerisinde kurulan sınıf ile, hastanede tedavi gören ve bu yüzden okula gidemeyen 8 çocuk, eğitimlerinden geri kalmadılar. Öğretmen Aygül Akbulut, Nüket Kızılkaya Bektaş'ın kontrolünde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün onayı ile faaliyete geçen sınıfta, çocuklar resim dersini işlediler. 

SERBEST ZAMAN ETKİNLİKLERİ DE DÜZENLENİYOR

TIKLAYIN

Eğitim Araştırma Hastanesinde kurulan sınıfta görevlendirilen Öğretmen Nüket Kızılkaya Bektaş yaptığı değerlendirmede, yapılan çalışma öğrencilerimizin motivasyonunu yükseltirken, eğitimlerinden geri kalmamalarını istiyoruz. Kronik hastalıkları olan, uzun süreli tedavi gereken öğrenciler için Hastane idaresi ile İl Milli Eğitimin yaptığı protokol çerçevesinde açılan sınıfımızla çok verimli bir çalışma gerçekleştireceğimize inanıyoruz dedi. Serbest zaman etkinliklerinin yanında doktor ve hemşire dışında öğretmenlerini gören çocukların oldukça mutlu oldukları belirten Bektaş, boyama çalışmaları, yapbozlar gibi eğlenceli içeriklerle tedavilerinden arta kalan zamanlarını verimli geçirmelerini sağlıyoruz dedi.

Hastanede öğrenim gören çocuklardan Esma Çuhal'ın annesi, kızım tedavisi için sürekli kan almasından dolayı böbreği alındı, o yüzden hastanedeyiz diyen Anne Çuhal, Milli Eğitim Müdürlüğü ile hastane idaresine teşekkür ediyoruz, kızım yapılan protokol sayesinde açılan sınıftan dolayı derslerindeki açığı kapatıyor dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER