PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Eğitim Araştırmada Göz Ölçüm Cihazı 3 Aydır Bozuk

3 aydır göz ölçüm makinasının Eğitim Araştırma Hastanesinde bozuk olduğunu ileri süren doktorun muayeneye devam etmeyeceğini hastalara söylemesi dikkatleri hastane yönetimine çevirdi.

Sağlık 28.05.2022, 11:10 Cansu Polat
Eğitim Araştırmada Göz Ölçüm Cihazı 3 Aydır Bozuk

Yeni Kocaeli'den Rabia Cimcik'in haberine göre;

Derince Devlet hastanesinin Başhekim ve doktorlarının hastalara olan tutumu vatandaş tarafından tepki gördü. Geçtiğimiz günlerde Derince Devlet hastanesinde göz ameliyatı olan İbrahim Türk isimli vatandaş, ameliyatının ardından aynı hastaneye göz muayenesi olmak için gitti. Fakat ilgili doktor göz ölçüm cihazının 3 aydır bozuk olduğunu ve muayenesine devam etmeyeceğini söyledi. Aldığı cevap karşısında neye uğradığını şaşıran vatandaş sağlığının tehlikeye atıldığı gerekçesi ile hastane başhekimi ile görüşmek istedi. Fakat vatandaşın yaptığı görüşmede sonuç vermedi. Yaşanan olayı gazeteznn ihbar hattına bildiren Türk, mağdur olduğunu ve konuyu İl Sağlık Müdürlüğü’ne taşıyacağını belirtti.

“3 Aydır Makine Bozuk”

Gazetenin ihbar hattına ulaşan İbrahim Türk isimli vatandaşın iddiaları şu şekilde ; “Bugün Saat 10:00 gibi Derince Devlet Hastanesine gittim. Daha önce orada göz ameliyatı olmuştum. Şeker ve tansiyondan kaynaklı bazı iğneler var onların vurulması gerekiyordu. 6. İğneyi vuruldum muayeneme devam ettiğim sırada ise doktor göz ölçüm makinasının 3 aydır bozuk olduğunu ve muayeneme devam etmeyeceğini söyledi. Neye uğradığımı şaşırdım.Millet İstanbul’dan kalkıp gelmiş herkesi perişan ettiler. Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım, dilekçemi yazdım İl Sağlık Müdürlüğüne kadar gidip bu işin takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.

İbrahim Türk isimli vatandaşın yazdığı dilekçe ; 

Yorumlar (3)
CovidAcil 1 ay önce
Bi'de İl sagliga yazmis! La zaten asil pisligi ortmeyen onlar!
Ahmet demircan 1 ay önce
Oct ciktisi olmadan sgk intravitreal enj ödemiyor zaten. Dr ne yapsin ozelde 5k tl ye yapilan avastini olmaktansa bekleyecek el mecbur
Gırnatacı Küskün 1 ay önce
Haber İbrahimin ameliyatı ile başlıyor, dilekçe ise annesinin hastalığı ile ilgili. Hangisi hasta ?
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?