Eğitim Araştırma Hastanesinin Kantin Yemekhanesinde Kediler Cirit Atıyor İddiası!

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kantin bölümünün yemekhanesinde görüldüğü iddia edilen sokak kedileri vatandaşlar tarafından tepki topladı.Yemekhanede adeta cirit atan sokak kedilerinin, hastane kantinin hijyen denetimine ne kadar uyduğu sorularını akıllara getirdi.

Sağlık 24.10.2019, 22:48 24.10.2019, 22:56 Güler Sağlam
Eğitim Araştırma Hastanesinin Kantin Yemekhanesinde Kediler Cirit Atıyor İddiası!

Van Postası Gazetesinde yer alan habere göre;

SBÜ, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantinine ait yemekhanede gezen sokak kedileri, yatan hastaların sağlığını tehdit ediyor. Yemekhanede başıboş gezen sokak kedileri vatandaşın tepsisine de neden oldu.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis ve yatan hasta bölümüne kapıdan giren kedi koridorlarda ve hastane kantininde adeta cirit attı. Bazı hasta yakınları kediye yakınlık gösterip yakından ilgilenirken, bazıları ise bu durum karşısında memnuniyetsizliğini belirtti. 

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantinine ait yemekhanede gezen sokak kedileri, yatan hastaların sağlığını tehdit ediyor. Hijyensiz bir ortamda yemek, çay verildiğinin ifade eden Vatandaş, hastane kantininin hastaların ve yemek için giden vatandaşın sağlığıyla oynadığını söyledi.

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

TIKLAYIN

Konuyla ilgili konuşan ismini vermek istemeyen bir hasta, “Burası hastanemi, hayvan bakım evimi anlamadık, akşam yemek için kantine gittim saat 22.00 civarında yemek için, yemek için oturduk, ayağımızın altında kediler, oynuyordu, birde top vermişler, yemekhanenin içinde durmadan geziyordu. Bu hastanenin bir başhekimi yok mu, bu hastaneye sahip çıkan bir yetkili yok mu, bu kedinin tüyleri yemeklerin içine gidiyor. Burası hastane burada hastalar var, bu şekilde hastaları daha çok hasta ediyorlar. Bunun hesabını kim verecek.” dedi.

EN İYİ HASTANEDE DENETİM SIFIR

En iyi hastanenin, iyi bir yetkilisinin olmadığını söyleyen Vatandaş, “Hastane yetkilileri burada yemek yemiyor, hastalar onların umurunda bile değil, ne bir denetim var, ne bir teftiş, devlet bölgenin en iyi, en donanımlı hastanesini Van’da yaptı. Bu en iyi hastaneye, en iyi olmasa da iyi bir yetkili getirilsin. Yetkililerden bununla ilgili bir çalışma yapmalarını bekliyoruz. Biz insanız, iyileşmek için hastaneye geliyoruz, hasta olmaya değil.” diye konuştu.

KEDİLER DÜZENLİ VETERİNER KONTROLÜNDEN GEÇİYOR MU?

Hastanelerin bu konuda güvenlik Önlemi alması gerektiği söyleyen bazı vatandaşlar, kedilerin başıboş gezmesinin pek de uygun olmadığını, ayrıca kedilerin veterinerler tarafından düzenli sağlık kontrolünden geçip geçmediği bilinmiyor. Bu nedenle hasta sağlığı güvenliğinin sağlanması için Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik yönetimindeki hastane yetkililerinin daha duyarlı olmasını istediler.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?