Eğitim Araştırma Hastanesinde Korona Krizi: 5 Personel Pozitif Çıktı!

SAÜEAH Satın Alma biriminde çalışan 1 personelde korona tespit edilince birim karantinaya alındı. Yapılan filyasyon çalışmalarında 4 personelin daha coronavirüs taşıdığı ortaya çıktı.

Sağlık 19.08.2020, 12:16 19.08.2020, 12:20
Eğitim Araştırma Hastanesinde Korona Krizi: 5 Personel Pozitif Çıktı!

Bu sabah saatlerinde SAÜEAH'ta korona şoku yaşandı.

Hastanenin satın alma biriminde çalışan 1 personelin testleri pozitif çıktı.

TIKLAYIN

10 personeli olan birim de 4 kişi daha ilk etapta temaslı olabileceği gerekçesiyle karantina altına alındı. Yapılan testlerde temaslı 4 personelin daha pozitif olan sonuçları hastanede bir anda panik havası estirdi. 

Birimde bulunan diğer personellerinde evde kalması istendi.saglikpersonelihaber.net

İlk etapta pozitif çıkan 5 personel ve birimde çalışan diğer personellerin ailelerine de tek tek coronavirüs testi yapılarak hastanede yaşanan krizin boyutu ortaya çıkacak.

Hastanenin satın alma birimin tamamen ilaçlanıp dezenfekte edildikten sonra acil ihtiyacı karşılaması amacıyla bir kişi birimde çalışmaya devam edecek.

Yorumlar (3)
abuzer 2 ay önce
Nasıl haber yapıyorsunuz kardeşim bu SAÜEAH neresi nerede bulunur yenilir mi içilir mi. İnsanları yormadan anlaşılır bir dil kullansanız olmaz mı.
komli 2 ay önce
doğru söylüyorsun haberi kim hazırlıyorsa artık bir eli klavyde diğer eli nerde...
Kaan 2 ay önce
SAÜEAH ( Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi) ayrıca 5 personelde değil Eczane, Satın Alma, Tahakkuk olmak üzere birçok birimde çalışan personelde Covid testi pozitif çıkmıştır. Yaklaşık şu ana kadar 10 larca personelde test pozitif çıktı.
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?