Doktora şiddet uygulayan özel idare personeline adli ve idari işlem başlatıldı

Kastamonu'daki sağlık sendikaları, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli kadın doktora yönelik şiddete tepki gösterdi.

Sağlık 08.06.2021, 12:06 08.06.2021, 12:09 Güler Sağlam
Doktora şiddet uygulayan özel idare personeline adli ve idari işlem başlatıldı

Kastamonu Valiliği, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli kadın doktora fiziki şiddet uygulayan kişi hakkında adli ve idari işlem başlatıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, dün öğle saatlerinde bir kişi tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktora karşı fiziki şiddet uygulandığı hatırlatıldı.

Kadın Doktoru Öfkeli Hasta Yakınından Mümessiller Kurtardı! haberi için tıklayınız

Olayı gerçekleştiren kişi ile ilgili adli ve idari işlemlerin başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Amacı insanlığa hizmet olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği ve sonuna kadar mücadele edilmesi gereken bir sorundur. Başta şiddete uğrayan doktorumuz olmak üzere sağlık çalışanlarımıza geçmiş olun dileklerimizi iletiyoruz." ifadesine yer verildi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin dahiliye servisinde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, dün hasta yakını F.Y'nin saldırısına uğramıştı. Şüpheli olayın ardından gözaltına alınmıştı.

'Reprezant denilen ilaç tanıtım elemanları 8-10 kişiydi üzerime çullandı'

Hakkındaki iddialara yanıt veren Kastamonu İl Özel İdaresi personeli F.Y. ise şöyle konuştu:

"80 yaşındaki annem için randevu almıştım. Randevu saati geldiğinde annemin şekeri düşmüş, şekeri düştü diye doktorun yanına gittiğimde zamanını bekle diyerek anneme odasından kovmuş. Annem ardından beni çağırdı, 'gel oğlum beni al, hastanede işim bitti' diye aradı. Bana annem hiçbir şey söylemedi. Hatta 'Oğlum hadi gidelim bugün sıra gelmiyormuş' dedi. Bunun üzerine ben de doktor hanımın yanına gidip durumu izah ettim, sonra doktor hanıma neden böyle bir şey yaptınız diye sorduğumda 'teyze beni tehdit etti' dedi. Bu esnada doktor ile konuşurken reprezant denilen ilaç tanıtım elemanları 8-10 kişiydi üzerime çullandı. Orada üç tane hastanenin güvenliği vardı. Onların hiçbiri de müdahale de bulunmadı. Az kaldı beni öldürüyorlardı. Doktor Fatma Akyel ile ilaç tanıtım elemanlarından şikayetçiyim."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
pislik 4 ay önce
bir bayana saldıracak kadar,,yediği haltın arkasında duramayacak yalan söyleyecek kadar erkek
1-kan şekeri düşen hastanın tedavi yeri poliklinik değildir
2-kan şeker düşen hasta içeride muayene varken odalara girip bana bakacaksınız diye olay çıkartamaz ayakta duramaz heeifin anlatttığı hikayeye göre teyzs baya bi beklemiş oğlu gelince se vazgeçtim şekerimin düşmesinden gidelim demiş
3-doktor,personel olması önemli değil bir odada bayanla yanlızlen kapıyı kapatmaya çalışamazsın hele ki bayana saldırıp yardıma gelenleri engellemeye çalışmak için hiç kapatamazsın
4-koridordaki insanlar içerden yardım çığlığı gelirken ve sen kapıdan içeri girmelerine engel olmaya çalışırken zorla içeri giriyorlar doktor hanımı yerde görüyorlar ne yapsınlar sana ? beyefendi niye böyle yaptınız deyip çiçek çikolata mı ikram etsinler ?
Son olarak herkesin seveni var bu herif idda ediyor ya annem için yaptım diye dua etsin dr hanımın ailesinden kimseye denk gelmemiş o zaman tahminim mümessilleri mumla arardı
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?