PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktor Malzeme Yok Diye Ameliyat Yapmadı Dediler, Gerçek Farklı Çıktı!

Kalp rahatsızlığı şikayeti üzerine kaldırıldığı hastanede anjiyo operasyonu malzeme yokluğu nedeniyle yapılmadı dediler ancak gerçek ortaya çıktı. Meğer hasta ameliyattan vazgeçmiş.

Sağlık 13.04.2022, 21:51 Cansu Polat
Doktor Malzeme Yok Diye Ameliyat Yapmadı Dediler, Gerçek Farklı Çıktı!

"Gaziantep’te tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde malzeme yokluğu nedeniyle ameliyatı yapılmadığı söylenen hastanın kendi rızasıyla hastaneden ayrıldığı ortaya çıktı. Hasta yakınlarının ortaya attığı iddiaların gerçeği yansıtmadığını aktaran hastanedeki kaynaklar, “Bölge bazında en fazla kalp ameliyatı yapan hastane bizim hastanemizdir. Planlanan ameliyatlar düzenli olarak gerçekleşmektedir” dedi. "

Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde malzeme yokluğu nedeniyle anjiyo ameliyatı yapılmadığı iddiasını “Gaziantep’te bu da oldu! Malzeme yok deyip ameliyatı yapmadılar!” başlıklı haberle gündeme taşımıştık. Kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 15 gün boyunca tedavi altında kalan 74 yaşındaki Hakkı C.'nin yakınları anjiyo operasyonunun malzeme yokluğu nedeniyle yapılmadığını iddia etmişti. Devlet hastanesinde çalışan doktorun kendilerini özel hastaneye yönlendirdiğini anlatan Hakkı C.’nin yakınları, devlet hastanesinin yapmadığı ameliyat için özel hastanenin 40 bin lira fiyat çektiğini ileri sürmüştü. 

“İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR” 

Haberimizin ardından Memohaber merkeziyle iletişime geçen Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki kaynaklar, Hakkı C.’nin kendi rızasıyla evrak imzalayarak hastaneden ayrıldığı bilgisini paylaştı. Kendi rızasıyla evrak imzalayarak hastaneden taburcu edilen hastanın başka bir hastaneye yönlendirilmediğini aktaran kaynaklar, “Hasta yıllar önce By-pass ameliyatı olması nedeniyle yapılacak ikinci By-pass ameliyatının çok riskli olduğu hastaya aktarıldı. Hastanın sağlığına kavuşması için farklı çözüm yolları arandı. Yapılabilecek alternatif çözümler hastaya aktarıldı ancak hasta kendi isteğiyle hastaneden ayrılmak istedi. Burada hastayı başka bir hastaneye yönlendirme olayı da hiçbir zaman yaşanmadı. Bölge bazında en fazla kalp ameliyatı yapan hastane bizim hastanemizdir. Planlanan ameliyatlar düzenli olarak gerçekleşmektedir. Hastanın yakınlarının iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Memo Haber

Yorumlar (7)
hemşire 1 ay önce
hadi oradan
hemşire 1 ay önce
tamam artık yapmayız
Sağlıkçı 1 ay önce
Editör: Israrla hakkımızda provatif yorumlar yapıyorsunuz. Site tüzel kişilik ve marka değeri var. Yorumlarınızın devamı halinde biz mahkemeye gitmeye hazırız, o yorumların ip leride, sizin ip'lerde elimizde. Siber suçlar yorumları bizim yapıp yapmadığımıza kısa sürede karar verecektir. Yalnız "***" ip'niz üzerinden yaptığınız yorumlarla marka değerimize karşı haksız, yanıltıcı ithamlarda bulunduğunuz gerekçesiyle Ankara adliyesinde dilerseniz yarın başvurumuzu yapabiliriz. Buyrun, biz hazırız.
avukat 1 ay önce
avukat hanım, Sizin tüzel kişilerin ip adresini paylaşarak açık hedef göstermeniz bilişim suçlarına göre tamamen bir suçtur ve ip incelediğimizde istanbul üniversitesindeki bir bilgisayara ait olduğu tespit ediliyor. Sİzin insanları açık hedef göstererek ve bu yorumları yayımlayarak suç işlemektesiniz.
vatandaş 1 ay önce
OLAY FARKLI BEN DE O ŞEHİRDENİM. DOKTORLAR MAALESEF DİREKT ÖZELE YÖNLENDİRİYORLAR. AMA BASINA FARKLI AÇIKLAMA YAPMIŞLAR
Sağlıkçı 1 ay önce
Nerdesin provokatör troll moderatör hemşire. Hemen gel, doktor haberi var...
hemşire 1 ay önce
benim ip im üzerinden eğer ddos atanlara sesleniyorum eğer ddos atarsanız direkt tazminat davası açacağım
bu sitenin editörünü de anlamak imkansız ip imi açık hedef göstererek benim banka bilgilerime ulaşmayı sağlayacak kişisel bilgilerimi açık hedef göstermek de suçtur, lütfen ip adresimi silin, eğer banka hesabımdan falan para çekilirse tüm sorumluluk siteye aittir
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?