Doktor Kemal Aslan Covid-19'dan Vefat Etti

Mersin’de Uzman Doktor Kemal Aslan’ın koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sağlık 02.01.2021, 13:06 02.01.2021, 13:25 Güler Sağlam
Doktor Kemal Aslan Covid-19'dan Vefat Etti

Koronavirüs illeti yüreğimiz yakmaya devam ediyor. Mersin’de bir doktor daha yakalandığı elim hastalık sebebiyle hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre bir süredir kovid-19 tanısıyla tedavi gören Uzm. Dr. Kemal Aslan, virüsle savaşa yenik düştü. Acı haber sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen; ‘’Bugün Mersin’de bir kişi daha eksildik. Dr. Kemal Aslan, Özel Yenişehir Hastanesi’nde Anestezi uzmanı idi. Sağlık camiasına ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yayınlanan taziye mesajında ise; "Mersin İl Sağlık Müdürlüğü olarak Merhuma Allah’tan rahmet ailesi dostları ve Özel Yenişehir Hastaneleri ailesine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun." ifadeleri kullanıldı.

TIKLAYIN

UZM. DR. KEMAL ASLAN KİMDİR?

İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1992 yılında Çukurova Ünv. Tıp Fakültesinden mezun oldu.1992 – 1998 yılları arasında Erzincan Refahiye Akarsu Sağlık Ocağında ve Adana Saimbeyli Merkez Sağlık Ocağında Hükümet tabibi olarak görev yaptı.

1998- 2002 yıllarında Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anestezi ve Reanimasyon uzmanlık eğitimimi tamamladı. 2002- 2006 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde, 2006-2010 yılları arasında Konya Numune Hastanesinde, 2010-2011 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesinde Anestezi ve Reanimasyon uzmanı olarak görev yaptı.

2011 yılından beri Özel Mersin Yenişehir hastanesinde görev yapmaktadır. Ayrıca Özel Yenişehir Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun bakım sorumlu Hekimidir. Evli ve üç çocuk sahibidir.Ayrıca Algoloji (ağrı) konusu ilgi alanlardır. Bölgesel ( Epidural,Spinal) anestezi, kanser ağrısı,kronik ağrı kontrolü, mekanik bel ağrıları özel ilgi alanlarıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-1°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?