Diyarbakır’da 1 Sağlık Çalışanı Koronovirüsünden Dolayı Vefat Etti!

Diyarbakır’da Sağlık Platformu, Diyarbakır’da Pandemi hastanelerinde görev yapan 1 sağlık memurunun koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiğini, 53 sağlık çalışanının da koronavirüse yakalandığını açıkladı. Platform üyeleri, Pandemi ile mücadelede en ön saflarda çalışan sağlık emekçilerinin korunması gerektiğinin altını çizdi.

Sağlık 27.04.2020, 00:02
Diyarbakır’da 1 Sağlık Çalışanı Koronovirüsünden Dolayı Vefat Etti!

Yeni Tip Covid-19 ile mücadelede ön saflarda olan sağlık çalışanları hizmet etmeyi sürdürürken, Diyarbakır’da bir sağlık memurunun koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdiği öğrenildi.

TIKLAYIN

53 SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE OLDU, BİR SAĞLIK MEMURU ÖLDÜ

Diyarbakır’daki sağlık örgütlerince oluşturulan Diyarbakır Sağlık Platformu tarafından yapılan açıklamada, kentteki pandemi hastanelerinde görev yapan 15 Hekim, 21 ebe hemşire, 1 sağlık memuru, 9 personel, 1 Memur, 2 otomasyon görevlisi, 1 laborant, 2 radyoloji teknikeri, 1 anestezi teknisyeni, 3 tekniker, 2 sekreter, 1 idare sekreter olmak üzere toplam 54 kişinin koronovirüs testinin pozitif çıktığını ifade ederken, 1 sağlık memurunun koronavirüsünden dolayı hayatını kaybettiğini belirtti.Açıklamada, Pandemi ile mücadelede en ön saflarda çalışan sağlık emekçilerinin korunması gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?