Dilek Hemşire Çocuğu Pozitif Olduğu Halde İşe Gitmesine İsyan Etti!

Çocuğu covid pozitif ve atesli olduğu halde 3 aşılı olduğu için işe gitmek zorunda kalan Dilek Hemşire, "Bunun mantıgini bana anlatabilecek birisi var mı?" diye sordu.

Sağlık 04.10.2021, 09:00 04.10.2021, 11:05 Zeynep Elmalı
Dilek Hemşire Çocuğu Pozitif Olduğu Halde İşe Gitmesine İsyan Etti!

Arkadaşlar yine algılayamadığım bir nokta var. Bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuz Covid oluyor. Ateşi var öksürüyor. Diğer kardeşide evde karantinaya alıyorlar. Ama anne ve baba üç aşılı diye işe devam ediyor.

Çocuğunuz Covid pozitif ve ateşli ve siz işe gideceksiniz veya rapor pesinde koşturacaksınız veya da yıllık izninizi harcayacaksınız. Bunun mantığını bana anlatabilecek birisi var mı?

Çocuğumu ateşli bir halde evde bırakacağım. Artı işyerindeki arkadaşları da tedirgin edeceğim. Çünkü üç aşılıyım diye hasta olmayacağım diye bir kural yok (Kendi hastanem adına konuşmuyorum asla. Yöneticiler ellerinden gelen her kolaylığı gösteriyor. Buradan teşekkür ediyorum)

3.aşıyı daha olmadığımdan dolayı karantinaya alındım. Ama bu sıkıntıyı yasayan arkadaşlarım var. Lütfen bu konu tekrar gözden geçirilsin ve insanların hayatını kolaylaştıran çözüm yolları bulunsun.

Dilek Hemşire
SAĞLIKÇI HAKLARI

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Esbo 3 hafta önce
Hemşire hanım haklı, bakmakla yükümlü olduğun çocuk covit ise kim bakacak bu çocuğa, bakıcı covit çocuğa bakarmı tabiki bakmaz. Deneme yanılma yöntemi ile karar alınmaz...
Ruhsuz 3 hafta önce
Kulaklarının üstüne yattılar.hiç kimse duymaz seni
... 3 hafta önce
Sağlıkçılarin bir ailesi olduğu görülmüyor. Evlat bu ya
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?