Devlet Hastanesinde Pozitif Personelin Sayısı 7’ye Yükseldi

Geçen hafta Denizli Devlet Hastanesi mutfağında görev yapan bir aşçının koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Hastane mutfağında pozitif vaka sayısı yükseldi. Yapılan testlerin ardından mutfak görevlilerinin 7’sinde korona tespit edildi.

Sağlık 19.10.2020, 13:19 21.10.2020, 20:05 Güler Sağlam
Devlet Hastanesinde Pozitif Personelin Sayısı 7’ye Yükseldi

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde ortaya koyduğu mücadele ve önlemlere uymasıyla dikkat çeken Denizli’de, yeni normal dönem ile birlikte tablo tersine döndü. Türkiye genelinde vakaların en hızlı arttığı iller arasına giren, Ege Bölgesi’nde birinci, ülke genelinde de 4. il olan Denizli’de her gün yeni vakalar ortaya çıkıyor.

Koronavirüs haritasının kırmızıya döndüğü kentte Denizli Devlet Hastanesi’nden de korkutan haberler gelmeye devam ediyor.

TIKLAYIN

HASTANEDE POZİTİF VAKALAR
Geçtiğimiz hafta Denizli Devlet Hastanesi yemekhanesinde görevli bir aşçının testinin pozitif çıkmasının ardından tüm gözler buraya çevrilmişti. Testi pozitif çıkan aşçı ile birlikte yakın çalışma arkadaşları karantinaya alınmış, filyosyon ekibi de çalışma başlatmıştı.

YENİ POZİTİF VAKALAR
Denizli Devlet Hastanesi yemekhanesinde pozitif vaka sayısı hızlı bir artış gösteriyor. Geçtiğimiz hafta yapılan testlerin ardından hastane yemekhanesinde görevli personelin 7’sinde koronavirüs tespit edildi.

Hastane yönetimi yeni vakaların ardından çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?