Devlet Hastanesinde 3 Doktor ve 30 Sağlık Çalışanının Covid Testi Pozitif Çıktı!

Sağlık çalışanlarının Covid-19 salgınıyla zorlu mücadelesi sürüyor. Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının fedakârca çalışmaları devam ederken, Bingöl Devlet Hastanesinde görevli 3 doktor ve 30 sağlık çalışanının Covid-19 testlerinin pozitif olduğu öğrenildi.

Sağlık 21.08.2020, 13:18 21.08.2020, 13:23 Güler Sağlam
Devlet Hastanesinde 3 Doktor ve 30 Sağlık Çalışanının Covid Testi Pozitif Çıktı!

1 Hazirandan sonra Bingöl’de vaka sayılarında ciddi artış olduğu bilinirken, Bingöl’deki sağlık çalışanlarının Covid-19 yakalanıp yakalanmadıkları gündeme gelmemişti.

TIKLAYIN

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Bingöl Devlet Hastanesinde görevli 3 doktorun Covid-19 testinin pozitif olduğu ve 3 doktorun karantina süreçlerinin devam ettiği öğrenildi. Yine edinilen bilgiye göre, 3 doktorun yanı sıra hastanede çalışan 30 sağlık çalışanında Covid-19 testlerinin pozitif olduğu öğrenildi.

Hastanede Covid-19 karantinası ve tedavisi süren hastaların bulunduğu bölümlerin her geçen gün arttığı öğrenilirken, Bingöl genelindeki diğer hastanelerde çalışan birçok sağlık çalışanının Covid-19’a yakalandığı öğrenildi.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimliği, Covid-19 tedbirleri kapsamında sağlık çalışanları ve hastanede yatan hastaların Covid-19’a yakalanma riskini azaltmak için ziyaretçi yasağı kararı aldığını duyurmuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?