Devlet Hastanesi İçin yeniden yer arayışı başladı

Çankırı’ya yapılması planlanan 400 yataklı yeni devlet hastanesinin yeriyle ilgili ilginç gerçek, Ak Parti Milletvekili Salim Çivicioğlu’nun ağzından kaçırmasıyla ortaya çıktı. Dün partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Vekil Çivitcioğu, Ankara yolu üzerinde bulunan ve atıl durumda olan Kredi ve Yurtlar Kurumu binalarının olduğu zeminin Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı yeni Devlet Hastanesi için uygun olmadığı kanaatine varıldığını söyleyerek, ilginç bir çıkış yaptı.

Devlet Hastanesi İçin yeniden yer arayışı başladı

Halbuki aynı vekil Milletvekili seçilmesinin yıl dönümü olan 27 Haziran 2018’de düzenlediği basın toplantısında, modern fiziki ve teknik imkanları yeterli 400 yatak kapasiteli 80 bin metrekare alana yapılacak yeni devlet hastanesinin yeri Abdulhalik Renda Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Ankara yolu bölge trafik yanıdır demişti. 

TIKLAYIN

Çankırı komuoyunu tarafından üzüntüyle karşılanan bu gelişme sonrasında, bütün planlar adeta alt üst oldu. Adeta yılan hikâyesine dönen yeni Devlet Hastanesinin yeri ile ilgili bir çok alternatifler ortaya atılırken, araştırmacılar yine hüsranla karşılaştılar.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Usta gazeteci, araştırmacı Mustafa Çelik konuyla ilgili kaleme aldığı yazısında 400 yataklı olması planlanan yeni Şehir Devlet Hastanesinin yeri olarak Köy Hizmetlerinin bulunduğu alana vatandaşın talepte bulunduğu yönünde oldu. Ayrıca bu alanın arkasında yer alan Çankırı Karatekin Üniversitesinin uzun vadede Tıp Fakültesi yada Araştırma Hastanesi olması ihtimalininde bu alana yeni hastanenin yapılmasının uygun olacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 01:05

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER