Devlet Hastanesi Hekimsiz Kalacak Söylentilerini Sağlık Müdürü Yalanladı!

Düzce Akçakoca Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye doktorlarının il dışına tayinleri çıktığı için hastanenin uzman doktorsuz kalacağı iddiaları üzerine İl Sağlık Müdürü ile Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi açıklama yaparak konuya açıklık getirdiler.

Sağlık 24.09.2019, 22:57 25.09.2019, 11:13
Devlet Hastanesi Hekimsiz Kalacak Söylentilerini Sağlık Müdürü Yalanladı!

Dahiliye Uzman Doktoru Şeyma Arslan ile Gün Işıl Yalçın’ın girdikleri yan dal sınavında başarı sağlamaları nedeniyle, Akçakoca’dan ayrılacak olmaları nedeniyle vatandaşlar tarafından Devlet Hastanesi hekimsiz kalacak şeklinde dile getirdikleri endişeleri ile ilgili Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Haldun Çolak yeni hekimlerin ilçeye getirilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı ile ivedi bir şekilde temas kurduklarını açıkladılar. 

Akçakoca Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye doktorları Şeyma Bahşi Arslan ve Gün Işıl Yalçın girdikleri tıpta yan dal sınavlarında başarılı oldu ve uzmanlık eğitimi almaya hak kazandı. İki doktorun eğitim için ilçeden ayrılacak olması halk arasında endişeye neden oldu. Hastanenin hekimsiz kalacağını düşünen Akçakocalılar'ın beklediği açıklama, en yetkili ağızlardan geldi.

TIKLAYIN

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Haldun Çolak konu hakkında açıklama yaparak, yeni hekimlerin getirilmesi için Sağlık Bakanlığı ile temas kurulduğunu söyledi.

"KAZANILMIŞ OLAN BİR HAKLARI VAR"

Hastane Başhekimi Op. Dr. Haldun Çolak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Her iki dahiliye doktorumuzda mayıs ve haziran aylarında Akçakoca’ya  atanmıştı. Akçakoca Devlet Hastanesi’ne atanmadan önce 2018’in Aralık ayında ‘yan dal uzmanlık sınavını’ kazanmış olmalarına binaen şu anda atamaları gerçekleştirildi. Hekimlerimizin ayrılmalarıyla ilgili başka bir neden yok. Kazanılmış olan bir hakları var ve tabii ki her hekimin hak kazanımlarıyla ilgili değerlendirmeleri de kendilerine kalmış bir olay. Bunun dışında başka bir durum söz konusu değil."

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: HEKİMLERİMİZ AYRILMADAN YENİLERİNİ GETİRECEĞİZ

Akçakoca Devlet Hastanesi’nde idareci ve personelle bir toplantı gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz da toplantı sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Akçakoca Devlet Hastanesi’nde hekim sayısında belli bir artışın olduğunu söyleyebiliriz. Dahiliye doktorlarımız yan dal sınavı kazandı. Ayrılmalarının nedeni bu. Dahiliye uzmanlıkları üzerine nefroloji alanında 4 – 5 yıl ihtisas yapacaklar. Hekimlerimizin açıklarını kapatmak adına tekrar Bakanlık ile görüşerek arkadaşlarımız ayrılmadan o açığı telafi edeceğiz."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?