Devlet Hastanesi Doktoru Benim Hastam Değilsin Diyerek Rapor Vermedi İddiası!

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 1 çocuk babası 43 yaşındaki İbrahim Şen'in iddiasına göre, Doktor, "Sen benim hastam değilsin" diyerek rapor vermedi dedi.

Sağlık 03.01.2020, 08:08 Güler Sağlam
Devlet Hastanesi Doktoru Benim Hastam Değilsin Diyerek Rapor Vermedi İddiası!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde yaşayan 1 çocuk babası 43 yaşındaki İbrahim Şen, 2015 yılında başvurduğu Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde lösemi tanısı konuldu. Düzce Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne sevk edilen Şen’e, 5 yıllık çalışamaz raporu verildi. Hastalık süreci devam eden Şen, 5 yıl sonra raporu yenilemek için gittiği Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde iddiaya göre; “Sen benim hastam değilsin, buraya ait değilsin. Ben sana ilaç yazamam” denilerek rapor verilmedi.

Ereğli İlçesine bağlı Dağlıca Köyünde yaşayan İbrahim Şen, özel sektörde çalıştığı sırada rahatsızlanınca 2008’de tedavi için gittiği Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan kan tahlili sonucu tesadüfen kronik myeloid lösemi (KML) teşhisi konuldu. Bunun üzerine tedavisi için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine sevk edilen Şen’e, burada yapılan tahliller sonucu lösemi tanısı konuldu. İleri tetkik için Ankara Fakülte Hastanesi’ne Şen, tedavi altına alındı.

Hematoloji Uzman Doktoru Osman İlhan tarafından kontrol altına alınan Şen’e ilik nakli olması kararı verildi. Sağlık güvencesi olmadığı için 3 ayda bir 150 TL alan Şen, iddiaya göre; maddi imkânsızlıklardan dolayı tedavi gördüğü Ankara Fakülte Hastanesi’nden ayrılmak zorunda kaldı. Bunun üzerine Şen, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu, ancak doktorları tarafından ilik nakli yapılmadan iyileşme sürecinin olmayacağı açıklandı.

TIKLAYIN


Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hematoloji Uzman Birgül Öneç, yurt dışından Eczacılar Birliği tarafından 60 bin TL tutarında ‘ponatinib’ isimli ilacı temin etti. Ancak sağlık güvencesi problemi nedeniyle ilacını temin edemeyen Şen’e, hastalığının nüksetmesi ve hayati tehdit edici bulguları olması sebebiyle hastane yönetimi tarafından 5 yıl süreliğine malulen kontrollü çalışamaz raporu verildi.

Aradan geçen 5 yıl sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne başvuruda bulunan İbrahim Şen’e Hematoloji Uzman Doktoru Birsen Sahip tarafından, iddiaya göre; ‘Sen benim hastam değilsin, buraya ait değilsin. Ben sana ilaç yazamam’ diyerek raporunu yenilemedi.

İbrahim Şen’in eşi Necla Şen, mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet yetkililerinden yardım beklediğini söyledi.

Aytaç Öztürk / Pusula Gazetesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?