PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çürük Denilen Şişli Etfal Hastanesi Boşaltılmıştı: Aynı Bina Sağlık Müdürlüğü Taşınacak!

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda boşaltıldı. Sarıyer’de bulunan Büyükdere ve Seyrantepe yerleşkelerine taşınan Hastanenin dayanışma derneğinden bugün yapılan basın açıklamasında boşaltılan Şişli Etfal‘in binasına İstanbul il sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağı öne sürüldü.

Sağlık 13.04.2022, 17:07 13.04.2022, 17:43 Cansu Polat
Çürük Denilen Şişli Etfal Hastanesi Boşaltılmıştı: Aynı Bina Sağlık Müdürlüğü Taşınacak!

Yaklaşık 122 yıldır hastalara hizmet verdiği belirtilen Şişli Hamidiye etfal eğitim ve araştırma hastanesinin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltıldı ancak aynı binaya şimdi sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağı ileri sürüldü.

Şişli etfal dayanışması adı verilen bir grup bugün hastane ile ilgili basın açıklaması yaparak bina depreme dayanıksız açıklamalarının gerçek dışı olduğunu belirterek depreme dayanıksız denilen binaya İstanbul il sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağını iddia ettiler.

Dayanışma platformu ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“ÇÜRÜK DEDİKLERİ BİNALARA KENDİLERİ OTURACAK”

“Hastanenin apar topar boşaltılarak ulaşımı çok zor iki uzak lokasyona, Seyrantepe ve Büyükdere'ye taşınmasına gerekçe gösterilen ‘binalar depreme dayanıklı değil, bilimsel raporlar var, acilen boşaltılması gerekiyor’ açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Çürük denilen hastane ana binasının 2, 4, 5, 6, 7, 8'inci katlarının dahil olduğu altı katının, hiçbir güçlendirme çalışmasına dahi ihtiyaç duyulmadan ofise dönüştürülmesi yönünde tadilat için ihaleye çıkıldı.

İhale 27 Nisan 2022 Çarşamba günü saat 10.30'da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde yapılacak. Tadilat projesi sonrası binaya İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün taşınacağı belirtiliyor. Yani, çürük dedikleri binalara gelip kendileri oturacaklar.”

“ETFAL’E ÇÖKMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

“Hastanenin 36.525 metrekarelik arazisine çökmek ve rant elde etmek için hiç utanmadan halka yalan söylediler” denilen açıklamada,

“Tadilat ihalesiyle birlikte hakikat ortaya çıktı. Binalar depreme dayanıksız değildi. Bu, hastaneyi boşaltmak için halka söylenmiş koca bir yalandı.

Belli ki bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde hastaneyi tamamen tasfiye etmeye, Etfal'i Şişli'den silmeye, kafalarındaki büyük rant projesine doğru adım adım ilerlemeye çalışıyorlar.

Ancak, bizler hastanemiz yeniden yerinde faaliyete geçinceye kadar mücadeleye devam edecek, Etfal'e çökmelerine izin vermeyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

“İHALEYİ İPTAL EDİN”

16 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’de Şişli Cevahir AVM önünde geniş katılımlı bir basın açıklaması yapacaklarının belirtildiği açıklamada,

“Şişli’de ihtiyacımız olanın İl Sağlık Müdürlüğü değil Etfal Hastanesinin yeniden hizmete başlaması olduğunu belirtecek, ihalenin iptalini isteyeceğiz.

Ayrıca, ihale günü olan 27 Nisan Çarşamba günü saat 10.00'da ihalenin yapılacağı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanıp, ihale toplantısı başlamadan önce bir basın açıklaması daha yapacak, ‘bu ihaleyi durdurun’ diyeceğiz.” denildi.

Yorumlar (2)
tarafsız 3 ay önce
Arkadaşlar bu bina bize tarihin mirası, bu bina dünyadaki hastane tarihinin bir kilometre taşı böyle ucuz işlerle oldu bittiye getirip insanları aldatmayın Abdülhamit Han'a yakınlığı ile bilinen çevreler sessizken diğer çevrelerin olaya sahip çıkması çok manidar. Yapmayın dönün bu işten Hamidiye Etfal Şişlide anlamlı biz Ayasofya açılınca bir manada da neden sevindik Fatih'in Misasıydı çünkü! Bugün siz Abdülhamit Hanın mirasına böyle davranırsanız aynı duruma düşersiniz hürmetlerimle...
44 3 ay önce
Sadece su var ki idari bir binada 50 idari personel çalışır , aynı oda sayısında sağlık tesisinde hastası yakını calisani donanımı bina yükü inanılmaz artar ve hepsinin riskini barındırır mantık her yerde şart
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?