Covid-19'dan Vefat Eden Doktorun, Hastalanmadan Önce CİMER’e Başvurduğu Ortaya Çıktı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden Op. Dr. Ahmet Cevdet Çitoğlu’nun hastalığa yakalanmadan 1 hafta önce salgınla mücadele için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne başvurduğu öğrenildi.

Sağlık 24.04.2020, 18:57 24.04.2020, 19:03
Covid-19'dan Vefat Eden Doktorun, Hastalanmadan Önce CİMER’e Başvurduğu Ortaya Çıktı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybederek Ankara’da toprağa verilen 67 yaşındaki Opr. Dr. Ahmet Cevdet Çitoğlu’nun hastalığa yakalanmadan 1 hafta önce Kovid-19 salgınında gönüllü görev almak için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurduğu ortaya çıktı.

TIKLAYIN

Buna göre Çitoğlu, Sağlık Bakanlığı’na iletilmek üzere yaptığı başvurusunda şu ifadeleri kullandı:

“Göz hastalıkları uzmanıyım. Pandemi nedeniyle ihtiyaç halinde, bir hekim ve gönüllü olarak verilecek göreve gitmek istiyorum. Şu anda herhangi bir kuruma bağlı olarak çalışmıyorum. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde mesleğimizin sorumluluğu ve hipokrat yeminimize bağlılığımız nedeniyle böyle bir görevlendirme olduğunda 7/24 hizmette bulunmayı gönüllü olarak istiyorum. Müracaatımın dikkate alınarak, ihtiyaç halinde tarafıma bilgi verilmesini saygılarımla arz ederim.”

Yorumlar (1)
Acilci 7 ay önce
Helal olsun,böyle doktorlar da var, serviste 3x1 order hazırlayıp odasına çekilip saatlerce odasından çıkmayıp tavandan 17,500 TL performans alan doktorlar da var!
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?