Çocuklar Ameliyata Valinin Arabasıyla Gidiyor!

Üniversite hastanesinde, ameliyata girecek çocuklar Valinin kendi cebinden aldığı akülü araçla ameliyata giriyor. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Hastane Başhekimi Nejat Altıntaş ve hastane yöneticilerinin düzenlediği basın toplantısında, yeni açılacak hastane birimleri basına tanıtılırken, en çok ilgiyi akülü araçlarla ameliyata giren çocuklar çekti.

Çocuklar Ameliyata Valinin Arabasıyla Gidiyor!
banner71

TIKLAYIN

Konu hakkında bilgi veren Başhekim Altıntaş, akülü aracın valinin kendi cebinden çıkardığı parayla aldığını vurgularken, diğer aracı ise Süleymanpaşa Belediye Başkanının aldığını söyledi. Çocuk servisinde tedavi gören çocukların, ameliyathaneye akülü araçla eğlenerek gittiklerini, ameliyat öncesinde çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden mümkün olabilecek en üst düzeyde ameliyata hazırlandıklarını açıkladı. 

AMELİYAT KAYGISINI YENİYORLAR

Çocukların akülü araçlarla steril ortam girişine kadar kendileri gittiğini söyleyen Başhekim, Hastane yönetimi olarak bu uygulamayla amaçlarının çocuklardaki kaygıyı ve ameliyatla ilgili kötü anıları silmek olduğunu söylerken açıklamasının devamında, uygulama ile ilk ameliyata giren çocuk üzerinde yaptıkları gözlemde, başında bonesi, üzerindeki ameliyat önlüğü ile balonlarla süslenmiş akülü araca binen küçük hastanın korku ve kaygılarından uzak olduğunu müşahede ettik dedi. Ayrıca gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmış akülü araçların kumandasının hastane görevlilerinde bulunması ile ikinci bir güvenlik önlemi aldıklarını, akülü aracı kullanan küçük çocuk hastalarımızın, ameliyathane girişine eğlenerek ulaştıkları bu uygulamadan hastalarımız kadar hasta yakınlarımızın da son derece memnun olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 02:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER