Çin’den Bolu’ya Dönen Çinli İçin Hastane Odası Ayrılması Paniğe Neden Oldu!

Çin’den Bolu’ya dönen F.İ. isimli vatandaşın tedbir amaçlı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde özel bir odada tutulması hem Bolu'da hem de yakın komşusu Düzce'de paniğe neden oldu. Endişelerin giderek artması üzerine Bolu Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik açıklamada, "Üst solunum yolu enfeksiyonu ön tanısıyla hastaneye kaldırılan hastada koronavirüse dair bulgu saptanmamıştır ve tamamen tedbir amaçlı takip edilmektedir." ifadesini kullandı.

Çin’den Bolu’ya Dönen Çinli İçin Hastane Odası Ayrılması Paniğe Neden Oldu!

1 hafta önce Çin’den Bolu’ya gelen yüksek lisans öğrencisi F.İ., yüksek ateş ve öksürük nedeniyle ‘Corona’ virüsüne yakalanmış olmaktan korkarak, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu ve durumu anlattı. Sağlık Bakanlığı’nın genel prosedürü gereği tedbir amacıyla temassız özel bir odaya alınan F.İ.’den alınan ilk örneklerde ‘Corona’ virüsü şüphesi bulunmadığı tespit edildi. Ancak çıkan haberler nedeniyle Bolu ve Düzce'de oluşan panik Bolu Valiliği'ni açıklama yapmaya itti.

Bolu Valiliği, üst solunum yolu enfeksiyonu ön tanısıyla hastaneye kaldırılan hastada koronavirüse dair bulgu saptanmadığını ve tamamen tedbir amaçlı takip edildiğini bildirdi.

TIKLAYIN


Valilikten, yerel basında yer alan "Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi!nde koronavirüs alarmı" başlıklı haberlere ilişkin yapılan açıklamada, hastaneye hafif öksürük şikayetiyle başvuran vatandaşın, 1 hafta önce Çin’den gelmiş olması nedeniyle tedbir amaçlı üst solunum yolu enfeksiyonu ön tanısıyla yatırıldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan rehber çerçevesinde alınan örneklerin Bakanlık laboratuvarına gönderildiği aktarılan açıklamada, "Genel durumu iyi olan, üst solunum yolu enfeksiyonu ön tanısıyla hastaneye kaldırılan hastada koronavirüse dair bulgu saptanmamıştır ve tamamen tedbir amaçlı takip edilmektedir." bilgisi paylaşıldı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolunun yerlisi
Bolunun yerlisi - 2 ay Önce

Ne biçim bir başlık bu üste Çinli diye başlık atmışsınız altta açıklamada vatandaşımız diye belirtmişsiniz önce kendi yazdığınızı bir okuyun sonra haber yapın

SIRADAKİ HABER