PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Büyükşehirde Sağlık Üzerinden Ak Partiye Komplo Kuruluyor İddiası

Samsun’da hastanelerde günlerdir devam eden sistem arızası üzerine vatandaşların randevu almalarına rağmen muayene olamaması sonrası yerel basın Ak Partiye komplo kuruluyor iddialarını gündeme taşıdı.

Sağlık 02.07.2022, 00:08 03.07.2022, 00:27 Cansu Polat
Büyükşehirde Sağlık Üzerinden Ak Partiye Komplo Kuruluyor İddiası

Günlerdir Samsun’daki kamu hastanelerinde randevu almalarına rağmen vatandaşların muayene olamamasın sonrası hastanelerde oluşan kuyruğa Ak Parti İl Yönetiminin sessiz kaldığı ileri sürüldü.

Yerel basın Ak Partinin Türkiye’de gerçekleştiği Sağlıkta devrim hareketinin Samsun’da bir kısım yönetici, doktor ve sağlık çalışanı tarafından bilerek ve isteyerek planlı bir şekilde sabotaja maruz bırakıldığını iddia etti.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Samsun’da devlet hastanelerinin Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Pazartesi sabahı arızalandı.

Pazartesi öğlen sistem yeninde aktive edildi fakat ciddi bir yavaşlama olduğu için sistem yeniden devreden çıkarıldı.

Salı yeniden devreye alınan HBYS bir araya yüzde 90 seviyesine çıkmasına rağmen yine randıman vermedi ve kuyrukların eritilmesini sağlayamadı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü yeni HBYS sistemini yüklemek için sistemi komple devre dışı bırakınca hastanelerde kuyruk yoğunluğu iyice arttı.

Gelen bilgiye göre sistemin tam anlamıyla beceriksizlik sonucunda takip edilmediği için arıza verdiği, üç yedek sistemin de zamanında devreye sokulmadığından vatandaşa günlerdir mağduriyet yaşatıldığı öğrenildi.

Samsun’da sağlık yönetiminin beceriksiz ve bilgisizlik sebebiyle sürekli gündemde olan hantal yapısı bir türlü Ak Partili siyasetçilerin gündemine gelemiyor.

Samsun’da devlet hastanelerindeki sistem arızaları hemen hemen iki yılda bir vatandaşlara mağduriyet yaşatıyor.

Samsun’daki bu sistem arızalarının AK Parti’nin oyunu düşürmek için hayata geçirilen bir komplonun parçası ve devamı olduğu iddia edilirken AK Parti siyasetçilerinin bu duruma ses kalmaları da olaya tut ve biber ektiği söyleniyor.

Yorumlar (23)
memur 2 ay önce
Bırak kardeşim bu işleri.Yapamadık beceremiyoruz demek yerine dış güç ,komplo,ıvır zıvır...
Hemşire 1 ay önce
Günah keçisi hemen sağlıkçılar ilan edildi.
Yazık 2 ay önce
Sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilik Ak partiye seçimi kaybetdirecek sağlık ta tek mutlu kesim yıllardır hiç değişmeyen yüksek maaşlı idareciler
34 2 ay önce
İktidar nasıl görmüyor bu kadar şikayetler var acil sözleşmeli yöneticilik kaldırılmalı bütün illerde hastane idarecileri değişmeli çok fazla yönetici var sayısı azaltılmalı
Kaybeder 2 ay önce
Sağlık bakanlığı Ak partiyi tek başına bitirdi iktidar değişir artık sözleşmeli yöneticiler biz chpliydik iyi partiliydik derler
Ömer HAYYAM 2 ay önce
sıkıntı müdür bey değil sıkıntı müdürlükte uzun zamandır boşta gezen boş adamlar ve gelecek olan ekipte şimdiden yer tutmak için sayılı kişilerin bilmesi gereken bilgileri kendi kanunsuz işlemlerini örterek basına sızdıranlar sahi bu bilgi işlemden sorumlu kişi hala görevde mi
Özel hastanelere yönlendirme 2 ay önce
Sistem hastaları özel hastanelere yönlendirmek için ayarlanmış. Ah, benim saf vatandaşım! Özel hastane sahibi bir kişi neden Sağlık Bakanı (sadece bakıyor) getirilir diye hiç düşündün mü? Kapattttt
Özel hastaneler 2 ay önce
Özel hastaneler kamuda çalışan teknik personellerin maaşlarının ve özlük haklarının yüksek olmasını istemez. Kendi bünyesinde köle gibi çalıştırmak ister. Kapital ekonomilerde yeni sömürü sistemi:)
samsun55 2 ay önce
1 haftadır karadenizin en büyük hastanesi Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde sağlık hizmeti verilemiyor. normal şartlarda ülkede kriz çıkması lazım ama bizde kimsenin umurunda değil! koca şehir her geçen gün sağlıkta ışık hızı ile geriye gidiyor siyasilerinde umurunda değil. yazık ediyorsunuz devletin milyonluk yatırımlarına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?