Bursa Şehir Hastanesi Eğitim Araştırma Hastanesine Dönüşecek!

Bursa’da şehir hastanesi ve mevcut hastanelerle ilgili gelişmeler yakından izlenirken, AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede, Bursa sağlığıyla ilgili 3 önemli konuda müjde aldığı öğrenildi.

Bursa Şehir Hastanesi Eğitim Araştırma Hastanesine Dönüşecek!

Bursa Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın aktardığına göre, Bursa’ya Bakanlığın yakın ilgisinin olduğu, Bunun sebeplerinden bir tanesinin Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir yetiştiği, iş yaşamının olduğu ve ailesinin yaşadığı yer olması dolayısıyla Bursa’daki sağlık konularıyla yakından ilgilendiğini yazdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünkü görüşmede bütün bunları kapsayan çalışmalarla Milletvekili Dr. Esgin’e 3 hastaneyle ilgili 3 güzel haber verdi.

Bir…

“Hasta kabulüne 16 Temmuz’da başlayan, 4 Ağustos’ta da Sayın Cumhurbaşkanı tarafından resmi açılışı yapılan Bursa Şehir Hastanesi 1 yıl içinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşecek.”

Bu çalışma…

TIKLAYIN

Hastanenin sağlık hizmeti kalitesini arttırmak için planlandı. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde olduğu gibi Sağlık Bilimleri Üniversitesi bağlantılı hizmet verecek.

İki…

“Çekirge Devlet Hastanesi’nde müteahhit kaynaklı sıkıntı var, inşaat bu nedenle durdu. 1 ay içinde sözleşme iptali ve tasfiye tamamlanıp yeniden ihaleye çıkılacak.”

Hedefi de koydu:

“Ödenek sorunumuz yok, hastaneyi 1.5 yıl içinde açacağız.”

Üç…

“Bursa Devlet Hastanesi’nin restorasyon sonrası 400 yataklı hastane olması yatırım programına alındı. Bunu da en kısa sürede bitireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 10:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER