PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Oksijen Kesintisi Meclis Gündeminde

İzmir Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin Erişkin Yoğun Bakım Servisinde oksijen kesintisi paniği yaşanması ve ardından 2 saat boyunca solunum cihazları ile hastalara oksijen verilememesi olayı CHP Milletvekili Serter tarafından Meclis’e taşındı.

Sağlık 26.01.2023, 05:50 Cansu Polat
Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Oksijen Kesintisi Meclis Gündeminde

Yoğun bakımda hastalar oksijen verilememesi ve personellerin hastalara oksijen tüpleriyle müdahalesi olayıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

CHP İzmir Vekili Sertel 3 soruya Bakan Koca’dan cevap bekliyor!

CHP Milletvekili Sertel, Meclis Başkanlığı’na cevaplanması talebiyle ilettiği soru önergesinde, yaşanan olay ile ilgili üç soru yer aldı.

CHP Milletvekili Sertel, “İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, oksijen kesintisi sırasında hastalar açısından bir sorun yaşanmadığını belirtmiştir. Hastalar oksijen tüpleri ile yaşamlarına devam ettirilmiştir. Peki hastanede her hasta başında bulunan kendi başlarına solunum yeteneğini kaybeden hastalarda kullanılan solunum destek cihazının yerini, oksijen tüpleri tutabilir mi? Yaşanan kesinti nedeniyle hasta kayıplarının olduğu öne sürülmektedir. Bu iddialar doğru mudur? Bahse konu kesinti ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır? Olayın sorumluları tespit edilip haklarında işlem yapılmış mıdır?” sorularını Bakan Fahrettin Koca’ya yazılı yanıtlaması talebiyle iletti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.