Bir Milletvekiline 1 Ayda 8 Adet Test mi Yapılıyor?

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Twitter'dan bir ayda 8 koronavirüs testi yaptırdığını açıkladı. Vekil son testin sonucunun pozitif olduğunu açıkladı. Sosyal medyada da ise belirti olmamasına rağmen yapılan 7 testin nedeni soruldu.

Sağlık 10.08.2020, 10:25
Bir Milletvekiline 1 Ayda 8 Adet Test mi Yapılıyor?

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bir ayda 8 koronavirüs (Kovid-19) testi yaptırmasını ve sonuncusunun pozitif çıktığını duyurmasının ardından, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Bir milletvekiline 1 ayda 8 test kabul edilemez, bu bir skandaldır" dedi. 

AK Partili Türkoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "1 ay içinde 7 kez Covid-19 testi yaptırdım. En Açıklanan 8. PCR testim ne yazık ki pozitif çıktı" açıklamasını yaptı. Türkoğlu'nun açıklamasının ardından TTB'den tepki geldi.

TIKLAYIN

TTB Başkanı Prof. Dr. Adıyaman, "Günlük test sayıları risk faktörlerine göre mi, Cumhurbaşkanlığı çalışanlarına mı, Meclis'te çalışanlara mı yapıldığını açıklanmalı. Meclis'te çalışan bir milletvekiline haftada 2 kez testin hangi mantıkla, hangi bilimsel veriyle yapıldığının açıklamasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar (2)
Sağlıkçı 3 ay önce
Ayasofya protokole test yapıldı.Her hafta valilikte test yapıldı.Emine Hanımın açılışı öncesi orda çalışan personele test yapıldı.Cumhurbaskanimizin etrafındakilere rutin olarak yapılıyor onu söylemeye gerek yok zaten.Anlamsiz protokol testleri var.Ama kime anlatacaksın derdini
Sağlıkçı 3 ay önce
Covid servisinde çalışam hemşire test yapılmıyor. 3 belirti aynı anda olacak ateş, nefes, boğaz ağrısı
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?