Bina Var Personel Yok!

Yozgat Çekerek İlçesinde Bin 684 kişinin yaşadığı Bazlambaç, Koyunculu, Çandır, Gökdere, Kayalar köylerinde Sağlık Ocağı ve Sağlık Evi ile birlikte lojman olmasına karşılık personeli bulunmuyor.

Bina Var Personel Yok!

Yozgat İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı 3’üncü oturumunda Çekerek ilçesinin Sağlık Evi ve Sağlık Ocakları’nın genel durumu hakkında yapılan tespit raporu okunmuştu. İl genel meclisi üyesi ve Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Abdulbaki Karataş’ın okuduğu rapora göre, Çekerek ilçesinin birçok köyünde Sağlık Ocağı binası, lojmanı olmasına karşılık personelin bulunmadığı ortaya çıktı.

TIKLAYIN

Raporda, Kayalar sağlık evinde personelin olmadığı, köyün merkez nüfusu 401 kişiye olduğu, köyün ilçeye uzaklığı 5 kilometre olduğu 1 adet lojmanın bulunduğu, sağlık evinde onarıma ihtiyaç duyulduğu bildirildi. Koyunculu sağlık evinde personel olmadığı, köyün merkez nüfusu 449 kişiye hizmet vermekte olduğu ve köyün lojmanının bulunmadığı vurgulandı.

Meclis üyesi Karataş’ın okuduğu raporda şu görüşlere yer verildi: ‘’Bazlambaç sağlık evinde personel bulunmamaktadır, merkez nüfus 360 kişiye hizmet vermektedir. Bazlambaç sağlık evinin köy tipi bina şeklinde imar edilmiş, çevre düzenlemesi gerekmektedir ve 4 adet lojmanı vardır. Çandır sağlık evinde görevli personelin bulunmamaktadır, köyün merkez nüfusu 259 kişiye hizmet vermektedir.

Sağlık evinin UNİCEF destekli yapılmıştır ve 1 adet lojman bulunmaktadır. Gökdere sağlık evinde personel bulunmamaktadır. Merkez nüfusu 215 kişiye hizmet vermekte ve 1 adet lojmanı vardır.’’

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER