Başhekimden skandal görüntülerle ilgili açıklama

Dün ulusal basın başta olmak üzere birçok habere konu olan Ateşlenen Çocuğa Acil Serviste Kimse Bakmadı haberleriyle ilgili olarak Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Necmi Eşiyok bir açıklamada bulunarak, acil servise gelen haberlere konu olan hasta yakınları, arka kısım da bulunan ve o saatte hasta yatışı olmayan müşahede odasına, doktor tarafından kendilerine herhangi bir tedavi uygulanmamasına rağmen kendileri gitmişlerdir. Haberlerde çıkan görüntüler kasıtlı ve kurgulanarak çekilmiştir dedi.

Sağlık 01.09.2019, 20:53 03.09.2019, 19:35
Başhekimden skandal görüntülerle ilgili açıklama

Ortaya atılan iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Başhekim Necmi Eşiyok, yazılı bir açıklama yaparak, yüksek ateş şikayetiyle başvuran çocuğa müdahale edilmediği şikayetinin gerçek dışı ve kurgu olduğunu söyledi. Haberlerde adı geçen 3 yaşındaki çocuğun, 30 Ağustos günü 23.46'da Suruç Devlet Hastanesi acil servisine karın ağrısı şikayetiyle başvurduğunu belirten Başhekim, 23.51'de muayenesi yapılarak ishal tanısı konulmuş ve gerekli ilaçlar hastaya reçete edilmiştir. Ayrıca 3 yaşındaki çocuğumuzun işlem formunu incelediğini, formda vitalleri stabil, ateşi normal olarak ölçüldüğünü, muayene eden hekim arkadaşımız, çocuğumuza herhangi bir tedavi uygulaması yapmamıştır dedi. 


Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Necmi EŞİYOK

ACİL SERVİSTE YETERLİ SAYIDA SAĞLIK PERSONELİMİZ VAR

Acil serviste hizmet veren aktif tüm alanlarda, yeterli sayıda sağlık personelinin görevinin başında olduğunu, ancak şikayette belirtilen saatte, aile içi kavga sonucu hastanemiz acil servisine birkaç yaralının aynı anda giriş yaptığı tespit edilmiş, acil vaka oldukları için sağlık personellerimiz bu vakaya yönlenmiştir dedi. Hastanede 15'er yataklı 2 hasta odası, 4 yataklı 1 oda ve 34 yataklı 1 oda olmak üzere toplam 3 adet müşahede odası bulunduğunu kaydeden Başhekim, hasta yakınları arka alanda bulunan ve o saatte hasta yatışı yapılmadığı için boş olan müşahede odasına, üstelik doktor tarafından kendilerine herhangi bir tedavi uygulanmamasına rağmen gitmişlerdir. Görüntüler kasıtlı ve kurgulanarak çekilmiştir dedi. 

Olayla ilgili Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’de bir açıklama yaparak, soruşturma başlattıklarını söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Urfalıyahhhh 2 yıl önce
Bu daha ne ki urfada neler neler dönüyor
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?