Başhekim, Ağabeyi ile Çalışma Arkadaşını Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken kendiside hastalığa yakalanan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, yakın zamanda ağabeyini ve iki hastane çalışanını Kovid-19 nedeniyle kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Sağlık 05.11.2020, 12:20 Fatih
Başhekim, Ağabeyi ile Çalışma Arkadaşını Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor

Van'da yürütülen Kovid-19'la mücadelede büyük bölümü pandemi servisine dönüştürülen hastanede görev yapan Çelik, Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla görevine dönerek hastalarına nefes olmaya çalışıyor.

Sağlığına kavuşan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının mart ayından bu yana hastalarını iyileştirebilmek için canları pahasına görev yaptığını söyledi.

Bölgede 5 bin personelle yaklaşık 3 milyon insana hizmet veren üçüncü basamak bir hastane olduklarını belirten Çelik, "Salgınla mücadele için Kovid-19 polikliniğini açtık. Sağlık çalışanlarımız burada testi pozitif çıkan hastaları iyileştirmek için canla başla çalışıyor. Filyasyon ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla son iki ayda ilimizde görülen vaka sayısı azaldı. Bu sayede hastanedeki yoğunluğumuz yüzde 60 düştü." dedi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?