Bakanlık, E Nabız Kronik Hastalıklar Hakkında Yeni Açıklama

Sağlık Bakanlığı enabız kronik hastalıklar konulu Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü kanalıyla yeni bir açıklama yayınladı.

Sağlık 13.06.2020, 20:08 13.06.2020, 20:50
Bakanlık, E Nabız Kronik Hastalıklar Hakkında Yeni Açıklama

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi gereğince e-Nabız'dan, kronik hastalıklara dair yeni bir açıklama yaptı.

TIKLAYIN

Yapılan açıklamada, "e-Nabız sisteminden idari izne ilişkin dokümanın alınamaması, kronik rahatsızlığınızın bulunmadığı şeklinde anlaşılmamalıdırİdari izne konu kronik hastalıklar, bakanlığımız ilgili Bilim Kurulları tarafından hazırlanan görüşler doğrultusunda Covid-19 açısından yüksek riskli kronik hastalıklar ilişkilendirilerek belirlenmiştir. Oluşan risk skorunu sistem otomatik olarak hesaplayarak idari izne esas raporu oluşturmaktadır." denildi.

Yapılan bu açıklamayla birlikte, her kronik hastalığın, yüksek riskli kronik hastalık olmadığı ifade edilmiş oldu.

Yorumlar (6)
Çok garip 5 ay önce
Ne kadar garip. 3 aya yakın ayağı kısa, parmağı kısa, tek göz görmüyor diye engelli olarak işe giren sağlıkta arkadaşlarımız idari izin yaptı. Ama virüs zamanı koah, kalp damar hastaları maske ile çalışarak çalışarak ömürlerinden ömür gitti. Sizce bu hastalık kimi daha çok seviyor? Kim izin yapıyor? Bu işte gariplik yokmu?
sema ayan 5 ay önce
e nabızdan risk raporu çıkan sağlık bakanlıgı çalısanlari ve diger altı kurum neden idari izin dışı bırakılmıştır.Oralarda risk yokmu acaba
Hemsire 5 ay önce
3 tane kronik hastalık için ilaç kullanıyorum,kronik hastalığınız yok diyor.bu nasıl is
Kadir Büyükdere 5 ay önce
Koah hastasıyım kod j44.9 ama e nabıza göre sağlammışım bi garip sistem.
İşçi 5 ay önce
Tıp 1 şeker hastasıyım insülin kullanıyorum artı astım bronşit hastasıyım iki hava bir hap kullanıyorum riskiniz bulunmamaktadır diyor bende anlamıyorum
sağlıkçı 2 ay önce
e nabızda risk grubundasın diyor ama malesef SAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞANIYIM yani üvey evlat
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?