Bakanın Yüzüne Söyledi: Sağlık Sorunlarımızın Sebebi İdari Zaafiyettir, Liyakatsizliktir!

Plan Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığına Kütahya' nın sorunlarını ileten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya'da bir aydır MR cihazının olmadığını, gerekli ameliyat malzemelerin tedariğinin bir türlü yapılamadığını vurgulayarak; "Sağlık sorunlarımızın müsebbibi doktorlar değildir, idari zafiyettir " dedi.

Sağlık 16.11.2019, 01:31 16.11.2019, 11:22 Güler Sağlam
Bakanın Yüzüne Söyledi: Sağlık Sorunlarımızın Sebebi İdari Zaafiyettir, Liyakatsizliktir!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Plan Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığına Kütahya'nın sorunlarını iletti. 

TIKLAYIN

Kasap, Kütahya'da bir aydır MR cihazının olmadığını, gerekli ameliyat malzemelerin tedariğinin bir türlü yapılamadığını vurgulayarak; "Sağlık sorunlarımızın müsebbibi doktor değildir, idari zafiyettir" dedi. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1 aydır MR çekilemiyor. Kütahya merkezde kamuya ait hiçbir hastanesindeki eksiklere değinen Kasap; "Ek Bina için 5 adet 1 numaralı iğneli ipek sütur istenmiştir. Bu istek tutanağı aylardır devam ediyor. İpek sütur, kanamalı bir hasta için gerekiyor ve bu aylarca devam ediyor. Buna müsebbip olan doktorlar değil, idari zaafiyet, liyakatsizliktir. Bu tutanağı hazırlayan doktor şuan profesördür ve üniversiteden istifa ederek ayrılmıştır. Aynı eğitim araştırma hastanesinde bir aydır MR çekilemiyor.

“Kütahya Merkezde kamuya ait hiçbir hastanede MR çekilemiyor. Bir aydır çekilemiyor. Hastalar özel hastaneye gidiyor, civar illere gidiyor. 400 liraya MR çektiriyor.” dedi.

Yorumlar (2)
Fevzi 1 yıl önce
Bir hafta önce ani felç geçiren bir hasta bilinci kayıp.durumu çok ağır 112 Kırıkkale tıp fakültesine götürüldü.hasta kilolu diye tomo çekilmedi neymiş 120 kilonun üzerinde ise hasta tomo bozulurmuş.hastayı sevk edecek dediler Kırıkkale'de ki yüksek ihtisas Hastanesi'nde hastayı kabul etmedi.112 yer arıyor dediler bu arada 3 saat kadar zaman geçti hasta iyice kötüleşti.bizde bütün riski alıyoruz diye imza atıp hastamızı çıkardık.şimdi sağlıkta çağ atlamak bumudur.yani 120 kilo olanlar boşuna hastaneye gitmesin evinde ölsün.oysaki hasta 100 kilo idi ama bir türlü anlatamadık .sadece bina yapmakla sağlıkta çağ atlanmıyor bugün bize yarın size olur.120 kilo diye ölmesi an meselesi olan bir hastaya tomonun çekilmediği ve hastanın ölüme terk edildiği bir ülkede hangi sağlıktan bahsediyosunuz.
, 1 yıl önce
http://www.haber27.com/gaziantepte-bu-hastanede-mobbingde-yok-yok-167939h.htm
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?