ASM Cevap Vermeyince Battaniyeyle Sağlık Ocağına Götürdüler!

Gülyalı ilçesi Gülistan Mahallesi'nde 18 Eylül 2020 Cuma günü Telat Çınar (66) adlı vatandaş kalp krizi geçirdi. Çevredeki insanlar hemen Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi'ne haber verdi. Ancak yarım saat boyunca kimse gelmeyince vatandaşlar son çare olarak hastayı battaniyeyle sağlık ocağına götürdü. Hayati tehlikesi süren Çınar'ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor.

Sağlık 23.09.2020, 16:12 Güler Sağlam
ASM Cevap Vermeyince Battaniyeyle Sağlık Ocağına Götürdüler!

Gülyalı sakinlerinden Telat Çınar, 18 Eylül 2020 Cuma günü aniden rahatsızlandı ve yere yığıldı. Çevredeki vatandaşlar kalp krizi geçirdiğini anlayarak hemen 100 metre uzaklıktaki Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi'ne haber verdi. Ancak gelen olmadığı öne sürüldü.

Telat Çınar'ın hayatta kalmak için fazla vakti olmadığını anlayan duyarlı vatandaşlar, son çare olarak Çınar'ı battaniyeye koyarak Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi'ne kadar götürdü.

TIKLAYIN

Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi sağlık çalışanlarının burada da yeterli müdahaleyi yapmadığı ileri sürülürken, vatandaşlar bu kez hemen 112'yi aradı ve Ordu Giresun Havalimanı'ndaki ambulans olay yerine geldi. Hemen ilk müdahalesi yapıldı. Ardından hastaneye kaldırıldı. Kalp krizini atlatan Telat Çınar'ın uzun süre müdahale edilmediği için beynine oksijen gitmesi konusunda sıkıntı yaşadığı ve yoğun bakımda hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Öte yandan Telat Çınar'ın ailesi başta olmak üzere birçok vatandaş Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi sağlık çalışanlarına tepki gösterdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
sağlık ocağımı kaldı 4 ay önce
haberin her tarafı içi dışı yalan ve yanlış dolu. sağlık ocağımı kaldı. böylesi acil durumlarda 112 aranır. Aile hekimi mobil hizmette yada evde sağlık hizmetine gittiyse nolcak? öğle arası yada mesai saatleri dışında ASMye giden akılsızlara ne demeli
doktor 4 ay önce
sığırlar 112 diye bişey var ne demek asm gelmedi
Saka gibi 4 ay önce
Asm de ne yapacaklar kalp krizine? Kardiyolog mu var? Anjiyo mu yapilacak. 112 arasaniza yada hastaneye gotursenize
Hasan Candan 4 ay önce
Acil vakalarda en yakın sağlık kuruluşuna gidilir.
Asm ler de dahil. Asm lere gelmesin Hastane ye gitsin ETİK değil.
Nerede Kaldı HİPOKRAT YEMİNİ ( tıbbı meslek etik yemini ) ?
Bu site artniyetlidir! 4 ay önce
Bunun gibi onlarca haber yayınlıyorsunuz. Güya sağlık camiasının haber sayfasınız. Yahu kalp krizine asm ne yapacak eve nasıl gidilir? 112 acil hizmetler diye birşeyi hadi hasta yakınları bilmiyor siz de mi bilmiyorsunuz. Kendinize gelin. Bu haberi okuyan cahil tayfa diyecek ki bak sen şu vicdansızlara adama gelmemişler. Siz artniyetli bir sayfasınız. Sağlıkçı arkadaşları bu siteye girmemeye davet ediyorum.
Asm 4 ay önce
Acil durumlarda Asm değil 112 aranır. Asm çalışanı çağrılan eve gitti diyelim, çağıran ırz düşmanı ise ve sağlık çalışanına tecavüz edilse bunun hesabını kim verecek, bu nasıl sorumsuz haberciliktir. Derhal tüm ASM çalışanlarından özür dileyin.
gülendam 4 ay önce
yav bu zamanda böyle düşünme...
Asm ve Aile hekimleri 4 ay önce
Bu artniyetli, aile hekimleri ve asm çalışanlarını töhmet altında bırakan habere karşı Aile hekimleri derneklerini ve sendikaları dava açmaya çağırıyorum. 112 yi arama, aile hekimini, ebeyi eve çağır gelmedi diye haber yaptır. Sağlık personelinin düşmanımısınız. Şimdi önüne gelen asm çalışanlarını eve gitmek zorunda sanacak.
Bu nasıl haber 4 ay önce
Sağlık çalışanlarını hedef göstermeyelim lütfen şimdi sizin yüzünüzden birisine zarar verilirse vebali kimin boynuna çok yazık
Yazıklar olsun 4 ay önce
Sağlık camiasının haber sitesi olmanıza rağmen şiddete çanak tutan hedef gösteren haberler yapıyorsunuz. Bu haberleri kim neden ne karşılığı yaptırıyor hepsini biliyoruz. Bu tavrınızı unutmayacağız ve her yerde haykıracağız. Oradaki sağlık çalışanlarını arayın ve olayın doğrusunu öğrenin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?