Ankara Şehir Hastanesinde ambulans heliport ilk uçuşunu yaptı

Ankara Şehir Hastanesi yerleşkesinde yapımı tamamlanan 2 bin 400 metrekarelik heliporttan bir hastanın nakli için ambulans helikopterle ilk kez deneme uçuşu gerçekleştirildi. Hastanenin koordinatör başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel, Türkiye'nin 9'uncu şehir hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi olarak da bilinen hastanelerinde İki helikopterin aynı anda ineceği 2 bin 400 metrekarelik alanları olduğunu ve hastaların ameliyathane ve anjiyografi gibi ünitelere heliportlar sayesinde rahatlıkla nakledileceklerini açıkladı.

Ankara Şehir Hastanesinde ambulans heliport ilk uçuşunu yaptı

Yapımı yeni tamamlanan 2 bin 400 metrekarelik heliport alanında ilk deneme uçuşu yapılması nedeniyle gazetecilere açıklamalarda bulunan Ankara Şehir Hastanesi koordinatör başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel, hastanenin toplamda 3 bin 711 yatak kapasitesiyle en büyük şehir hastanesi ünvanını elinde bulundurduğunu, Türkiye'nin 9'uncu şehir hastanesi olduklarını ve Avrupa'nın da en büyük sağlık merkezine sahip olduklarını dile getirdi. 

TIKLAYIN

Kampüsün tamamın taşınma işlemlerinin ardından günlük 25 bin hastaya bakabilecek kapasiteye ulaşacaklarını aktaran Başhekim Surel, şuan günlük ortalama 12 bin hastaya hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi. 

Heliport nakliyle ilgilide bilgi veren Surel, yeni tamamlanan heliportun ulaşım açısından çok rahat olduğunu ifade ederek, hastaların ameliyathane, anjiyografi ünitelerinin hemen üstünde bulunan heliport üzerinden, hastaneye bakillerinin oldukça kolaylaşacağını, bu alana İki helikopterin aynı anda inebileceğini, ülkemizde veya yurt dışından tedavi imkanları nedeniyle hastanelerine yönlendirilen acil hastaların ambulans helikopterlerle nakil ve sonrasında ki tedavi süreçleri için ekip olarak hazır olduklarının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 02:44

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER