Ankara Şehir Hastanesinde ambulans heliport ilk uçuşunu yaptı

Ankara Şehir Hastanesi yerleşkesinde yapımı tamamlanan 2 bin 400 metrekarelik heliporttan bir hastanın nakli için ambulans helikopterle ilk kez deneme uçuşu gerçekleştirildi. Hastanenin koordinatör başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel, Türkiye'nin 9'uncu şehir hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi olarak da bilinen hastanelerinde İki helikopterin aynı anda ineceği 2 bin 400 metrekarelik alanları olduğunu ve hastaların ameliyathane ve anjiyografi gibi ünitelere heliportlar sayesinde rahatlıkla nakledileceklerini açıkladı.

Sağlık 22.08.2019, 23:41 23.08.2019, 02:44 Güler Sağlam
Ankara Şehir Hastanesinde ambulans heliport ilk uçuşunu yaptı

Yapımı yeni tamamlanan 2 bin 400 metrekarelik heliport alanında ilk deneme uçuşu yapılması nedeniyle gazetecilere açıklamalarda bulunan Ankara Şehir Hastanesi koordinatör başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel, hastanenin toplamda 3 bin 711 yatak kapasitesiyle en büyük şehir hastanesi ünvanını elinde bulundurduğunu, Türkiye'nin 9'uncu şehir hastanesi olduklarını ve Avrupa'nın da en büyük sağlık merkezine sahip olduklarını dile getirdi. 

TIKLAYIN

Kampüsün tamamın taşınma işlemlerinin ardından günlük 25 bin hastaya bakabilecek kapasiteye ulaşacaklarını aktaran Başhekim Surel, şuan günlük ortalama 12 bin hastaya hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi. 

Heliport nakliyle ilgilide bilgi veren Surel, yeni tamamlanan heliportun ulaşım açısından çok rahat olduğunu ifade ederek, hastaların ameliyathane, anjiyografi ünitelerinin hemen üstünde bulunan heliport üzerinden, hastaneye bakillerinin oldukça kolaylaşacağını, bu alana İki helikopterin aynı anda inebileceğini, ülkemizde veya yurt dışından tedavi imkanları nedeniyle hastanelerine yönlendirilen acil hastaların ambulans helikopterlerle nakil ve sonrasında ki tedavi süreçleri için ekip olarak hazır olduklarının altını çizdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?