Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm'ün Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Ankara'da başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Sağlık 07.04.2020, 19:08 07.04.2020, 19:19
Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm'ün Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Uzun yıllar Şanlıurfa'da görev alan Doktor Gülüm, geçtiğimiz yıl Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atandı.saglikpersonelihaber.net

TIKLAYIN

Atanması sonrası başarılı çalışmalarıyla takdirleri toplayan Gülüm, koronavirüsün Ankara'da da görülmesi sonrası gece gündüz demeden hastalar ile yakından ilgilenmeye başladı.

KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı bugünlerde görevi için sağlığını feda eden Gülüm'e rahatsızlığı sonrası yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Geçtiğimiz Pazartesi hastaneye yatırılan Gülüm'ün eşi de karantinaya alındı. Hastanede tedavi altına alınan Urfalı doktorun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

PROF. DR. MEHMET GÜLÜM KİMDİR?

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm 1969 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1994 yılında başarı ile mezun olmuştur. 2004 yılında Üroloji uzmanlığını Harran Üniversitesinde tamamladı. Prof. Dr. Gülüm, Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında Doçent ünvanını aldıktan sonra 2018 yılında Profesör unvanına yükseldi. 2014-2015 yılları arasında Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik yaptı. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yıllarında Ankara Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 28 Şubat 2018 tarihi itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı. Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneği üyesidir. Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

Yorumlar (1)
İrfan özdemir 3 hafta önce
Değerli sağlık bakanlığı ben ayın 6 da pozitif tanı konuldu ancak bir tane ilaç verdiler başka ne gelen var ne giden durumumda hiç bir değişiklik yok lütfen yardımcı olun
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?