Ambulansın Önünü Kestiler, Yetmedi Sağlıkçılara İftira Attılar!

Geçtiğimiz gün ambulansta bir hastayı bırakıp inen ve şoföre emanet ettiği iddia edilen haberlerinin ardından hemşireye sahip çıkan Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, "Sağlık çalışanı arkadaşımız ambulanstan inerek hastayı bırakmamıştır. Sağlık çalışanlarına tehdit ve iftira kabul edilemez" dedi.

Sağlık 02.06.2020, 17:54 02.06.2020, 18:16
Ambulansın Önünü Kestiler, Yetmedi Sağlıkçılara İftira Attılar!

Karanın açıklaması şöyle;

"Dün yerel basında yer alan Ankara’da yaşayan bir kişi Zonguldak sağlık çalışanları hakkındaki hezeyanları, sağlık çalışanlarını temsil görevim gereği cevap hakkı doğurmuştur.
Sağlık çalışanı arkadaşımızın hastayı ambulansta bırakıp gittiği külliyen yalan olduğu gibi hasta yakınlarının hastaneye yetişmeye çalışan ambulansın önünü keserek illa ambulansa binecem diye çalışanları tehdit etmesi gerçeğin ta kendisidir!

TIKLAYIN

Öncelikle Zonguldak’taki sağlık çalışanlarını ve yöneticileri, hele şu #COVID19 sürecinde, tehdit etmek, şantaj yapmak hiç kimsenin hakkı da değildir, haddi de değildir. 

Olayda bir mağduriyet varsa mağduriyeti yaşayan kişiler için hukuki yollar açıktır."

"Sosyal medyayı mahkeme, kendilerini de hakim görenler yapmış oldukları alenen tehdidin hesabını adalet önünde vereceklerdir. Hemşire ya da hemşireler; size Zonguldak değil, bundan sonra yaşamı haram edeceğim. Bu yazıyı okuyan ve bilen herkes bilsin, o hemşire ya da hemşireler sağlık kurumlarından birinde bile görevde tutulursa benim hiç bir suçum olamaz. Yeminim olsun, ahdım olsun, andım olsun; onlara yaşamı haram ederim.“

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?