Ambulans Tartışması! Bingöl’de Sırtında Hastasını Taşıyan Vatandaş Gündem Oldu!

CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özcan tarafından sosyal medya’da paylaşılan bir video’da Bingöl’de yaşadığı söylenen vatandaşın, köyünün yolunun bozuk olması nedeniyle ambulansın köye gelemediğini ima ederek, hastasını sırtında taşıdığı anların videosunu çekti. Videoda “2020 yılında halimize bak” diyerek tepki gösterdi. Görüntünün Adaklı İlçesi Güngörsün Mahallesinde çekildiği öğrenildi.

Sağlık 07.12.2019, 16:17 07.12.2019, 18:13 Güler Sağlam
Ambulans Tartışması! Bingöl’de Sırtında Hastasını Taşıyan Vatandaş Gündem Oldu!

CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özcan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlıkta ki dönüşümle ilgili sözlerini de hatırlatarak yayına verdiği video’ya binlerce mesaj geldi. Çoğu vatandaş devlete tepki gösterirken, birçok kişide Ambulansa haber verilse bu mağduriyetin olmayacağı görüşünde.

Vatandaşlar tarafından 112 aranmış mı? yada arandıktan sonra ambulansın gelmesi zaman alacağından hasta yakınları kendi insiyatifleriyle hastaneye gitmek için mi yola çıkmışlar bilinmiyor. Türkiye’nin En ücra köşesindeki hastasına ambulans, paletli ambulans, ambulans uçak ve helikopter gönderen Türkiye’de bu görüntüler üzerinden sağlık çalışanlarına yada sağlık bakanlığına eleştiri getirilmesini etik bulmuyoruz. 

MARDİN'DE SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞLI HASTAYI SIRTINDA TAŞIMIŞTI!

Mardin’de sokakların dar olması nedeniyle hastanın evinin bulunduğu sokağa giremeyen ambulansta görevli acil tıp teknisyeni, yaşlı hastayı sırtına alarak ambulansa taşıdı

BİNGÖL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AİT ARAÇLAR!

İşte O Video;

TIKLAYIN

SOSYAL MEDYA YORUMLARI:

Yorumlar (0)
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?