Ambulans Kazası: 2 Yaralı!

Gümüşhane 112 ekiplerinin karıştığı kazada Kelkit ilçesinden Gümüşgöze Beldesinde Covid-19 hastasını evine nakleden ambulans Kelkit ilçe merkezinde kaza yaptı. Kazada 2 sağlık görevlisi yaralandı.

Sağlık 20.09.2020, 15:02
Ambulans Kazası: 2 Yaralı!

Edinilen bilgiye göre ilçe merkezinden Gümüşgöze Beldesine evde bakımı devam edecek Covid-19 hastasını sevk eden ambulans ilçe merkezindeki kontrolsüz kavşakta tali yoldan ana yola çıkan kamyonla çarpıştı.

TIKLAYIN

Kazada ambulansta bulunan 2 sağlık görevlisi yaralanırken, hastada herhangi bir sorun olmadığı öğrenildi.

Ambulans görevlilerinin Kelkit’teki yoğun Covid-19 vakaları nedeniyle Köse ilçesinden buraya görevlendirildikleri, emniyet kemelerinin takılı olması nedeniyle kazayı ucuz atlattıkları ve tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.

Gümüşhane Sağlık-Sen Şube Başkanı Engin Karabulut, haberi alır almaz Başkan Vekili Alptekin Giresunlu ile birlikte Kelkit'e giderek yaralıların sağlık durumuyla ilgili bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yorumlar (1)
Geçmiş olsun 1 ay önce
Bu sene kayıt etmedim ancak çok fazla Ambulansın karıştığı trafik kazası oldu. Müdürlüklerin, trafik kaza raporu dışında da kaza kırım raporu hazırlayabilen, emniyet ile ortak çalışan personele ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bu araçlar 4 tekerli karayolu taşıtı değil. Hareketli hastanedir. Yoğun Bakımdır, Bebek bakım kuvözüdür.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?