Almanya'dan Sonra ABD'de Enfekte Sağlıkçılar Hasta Bakabilir Açıklaması!

ABD’nin Kuzey Dakota eyaleti Valisi'nin "semptom göstermeyen ancak koronavirüs (Covid-19) taşıyan hemşirelerin, hasta bakmaya devam edebileceklerini" sözleri Almanya Sağlık Bakanı gibi sağlıkçıların tepkisine neden oldu.

Sağlık 14.11.2020, 11:30 14.11.2020, 11:43 Güler Sağlam
Almanya'dan Sonra ABD'de Enfekte Sağlıkçılar Hasta Bakabilir Açıklaması!

ABD’nin Kuzey Dakota eyaleti valisi Doug Burgum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık sistemimiz çok büyük bir baskı altında. COVID-19 nedeniyle hastaneye yatışlar artık Kuzey Dakota'daki mevcut hastaneye yatışların yüzde 14'ünü oluşturuyor ve hastaneler önümüzdeki haftalarda ciddi kısıtlamalarla karşı karşıya.

Almanya Sağlık Bakanının Enfekte Sağlık Personeline Görev Verilebilir Sözleri Tartışma Konusu Oldu! haberi için tıklayınız

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yayılmayı yavaşlatmak için herkesin yardımına ihtiyacımız var.

Hemşireler, hastanelerin hasta hemşireleri işe gelmeye zorlayabileceğini veya pozitif çıkan ve çalışmayı reddedenlere ‘misilleme’ yapabileceğini söyleyerek karara tepki gösterdi.

Amerikan Hemşireler Birliği (ANA) tarafından yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 400 hemşire COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti ve diğerleri de enfekte oldu, hastaneye kaldırıldı. Bu kabul edilemez.

Hayatlarını ve kendi ailelerinin sağlığını riske atan hemşireler ve sağlık çalışanları daha iyisini hak ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Saglikci 1 yıl önce
Niye efekt olan başkalarında bulastirmazmi günah degilmi ey kapitalist alçak abd ve Almanya siz ne sandınız saglikcilari robotmu çok saglikci şu an bunalımda tam tersine kapitalist abd ve Almanya atanamayan yuzbinlerce saglikci yi atayın ve gün aşırı nöbetler azalsın bir saglikci olarak haram olsun bu zihniyetlere hakkımız ellen gezecek tıkamak kurallara uymayacak derdini sıkıntısını saglikci çekecek üstelik gunasiri gelecek sonrada covidden hergün 3 5 saglikci yaşamını yitirecek çünkü aşırı virüs depoluyor kefen koltukta çözüm tüm dünya ülkeleri aynı anda sistemli bir çalışma yapacak bu korona sizce neden tavanda yok turkmenistanda yok acaba çindede yokmu turkiyede inşAllah bakanligimiz da şöyle 100 bin saglikci atar ve saglikcilar 15 gün arayla çalışırsa belki daha az saglikci yaşamını yitirir virüs pozitif vakalarda maruz kaldıkça daha fazla bulaşıyor
Baskan 1 yıl önce
ABD ve Almanyada saglikci yoksa Turkiyede birsuru bilgili profesyonel saglikcimiz var.Turkiyeden ricada bulunsunlar.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?