Almanya Sağlık Bakanının Enfekte Sağlık Personeline Görev Verilebilir Sözleri Tartışma Konusu Oldu!

Alman Bakım Personeli Günü etkinliğinde konuşan Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın enfekte olmuş sağlık çalışanlarının gerektiğinde klinik, muayenehane ve bakım evlerinde görev yapabileceklerine yönelik açıklaması tartışma konusu oldu.

Sağlık 14.11.2020, 00:25 14.11.2020, 11:41 Güler Sağlam
Almanya Sağlık Bakanının Enfekte Sağlık Personeline Görev Verilebilir Sözleri Tartışma Konusu Oldu!

dw.com'de yer alan habere göre; Perşembe günü düzenlenen Alman Bakım Personeli Günü etkinliğinin kapanışında konuşan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, bakım evlerinde veya kliniklerde izolasyon ve karantina önlemleri nedeniyle bakım hizmetinin aksaması durumunda, temas halinde olan personelin günlük test yapılarak ve FFP2 maskeleri ile çalışmaya devam etmesinin şart olabileceğini açıklamıştı.

Almanya'dan Sonra ABD'de Enfekte Sağlıkçılar Hasta Bakabilir Açıklaması! haberi için tıklayınız

Alman Yerleşik Doktorlar Birliği Başkanı Dirk Heinrich ise personel yetersizliği oluşması durumunda, korona ile enfekte olmuş hemşirelerin çalıştırılmasının kaçınılmaz olacağını söyledi. RTL ve ntv (Almanya) kanallarına konuşan Heinrich, "Zira bizim de elbette hastalarımızı kliniklerde ve muayenehanelerde tedavi etmemiz gerekiyor ve de istiyoruz" dedi.

Ancak Heinrich, bu koşulların acil durumlar için geçerli olacağını sözlerine ekleyerek, "Bunları önlemek için, şu anda halkla birlikte uyguladığımız bu önlemler kesinlikle gereklidir" şeklinde konuştu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
T akbulut 9 ay önce
Saaglikcilar kadar başınıza kayalar dussun nasıl efekt saglikci dan medet umuyorsunuz Almanya birde süper devletmiz bence süper katil
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?