PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Acil Servisteki Patlamayla İlgili Gizem Hemşire Şikayetini Geri Çekmedi

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde Hemşire Gizem Elif Türk ile Temizlik Personeli Yılmaz Yapıcı’nın şişelere alkol doldurduğu esnada meydana gelen patlamada ağır yaralanması sonrası devam eden davada Hemşire Önder Eraslan hakkındaki şikayetler yenilendi.

Sağlık 15.12.2022, 14:17 Cansu Polat
Acil Servisteki Patlamayla İlgili Gizem Hemşire Şikayetini Geri Çekmedi

Tutuksuz yargılanan sanık Hemşire Önder Eraslan, “çakmak yakmadım, cebimdeydi” şeklindeki ifadesine ağır yaralandıktan sonra uzun bir tedavi sürecini geçiren Hemşire Gizem Elif Türk, “çakmak yaktığını gözümle gördüm, çakmak nasıl alev aldı” diyerek hem tepkisini dile getirdi hem de şikayetini yeniledi.

Olay geçtiğimiz yıl 10 Aralık günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Acil Servisinde meydana geldi.

Olayla ilgili yapılan iddialara göre, acil serviste şişeden alkol aktarımı esnasında bir anda alev çıktı.

Çığlık atarak yardım isteyen Hemşire Gizem Elif Türk ve Temizlik Personeli Yılmaz Yapıcı’ya ilk müdahale hastane personeli tarafından yapılırken üzeri örtü ile örtülerek söndürülen hemşire önce yoğun bakıma ardından da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edilerek tedavisine başlandıç Aynı olayda yaralanan Temizlik Görevlisi Yılmaz Yapıcı’da hastanede tedavi altına alınmıştı.

Hemşire Gizem Elif Türk uzun bir tedavi sürecinin ardından mesleğine geri döndü. Temizlik personeli Yılmaz Yapıcı'nın da tedavisi tamamlandı. Başlatılan adli ve idari soruşturma doğrultusunda "Taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" suçundan hakkında dava açılan erkek hemşire Önder Erarslan hakim karşısına çıktı.

"Alkol saf mı, sulu mu" diye sormuş

2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci davada tutuksuz yargılanan sanık hemşire Önder Erarslan ile olayda ağır yaralanan hemşire Gizem Elif Türk ve temizlik personeli Yılmaz Yapıcı katıldı. Duruşmada kendini savunan Önder Erarslan alkol dolumu sırasında alkolün sulandırılıp sulandırılmadığı ile alakalı soru sorduğunu söyledi. "Yakayım mı seni" diye bir cümle kullanmadığını olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu söyleyen Erarslan'ın soruşturma aşamasındaki "Olaydan önce sigara içmeye çıkmıştım. Olay anında elimdeki çakmağın manyetik kısmına fark etmeden bastım" ifadeleri hatırlatıldı. Bunun üzerine tutuksuz sanık "Olay sırasında elimde çakmak yoktu. Nasıl alev aldı bilmiyorum. Yangın çıktığı sırada Gizem hemşireye yardım ettim. Alevleri ellerim ile söndürmeye çalıştım. O sırada diğer kişiler gelip, onu acile götürdü. Orada Yılmaz beyi gördüm. Yangın esnasında üstüme yangın tüpü sıkılmıştı. Odada yüzük ve telefonumu düşürmüşüm. Kolluk kuvvetleri olay sonrası yanıma gelip, benden çakmağımı istedi. Ben de teslim ettim. Pişmanım; benim de ailem, çocuklarım var. Olaydan önce 'Alkol saf mı, sulu mu?' diye sormuştum. Bundan kastım alkolün sulandırılıp, sulandırılmadığını öğrenmekti. Müştekilere 'Yakayım mı seni' diye bir şey söylemedim" diye konuştu.

"Çakmağı yaktığını gözümle gördüm"

Olaydan dolayı sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen hemşire Gizem Elif Türk ise "Çakmağı yaktığını gözümle gördüm. Çakmadıysa nasıl alev aldı?" diye tepki gösterdi. Sanık Erarslan ise elinde kesinlikle çakmak olmadığını yineledi. Mahkemede temizlik personeli Yılmaz Yapıcı'nın avukatı da sanıktan şikayetçi olduklarını ifade etti. Mahkeme dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Mart 2023 tarihine erteledi.

"Allah'ın adaleti şaşmaz"

Duruşma sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan hemşire Gizem Elif Türk "Bugün yanlış ve yalan beyan vermiş oldun. Bu vicdanın seni uyutuyorsa hiçbir şey demiyorum. Daha sürecek bu dava. Ama merak etme Allah'ın adaleti şaşmaz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Anestezi tek. 2 ay önce
Malın önde gideni,üç kuruşluk aklıyla eşek şakası yapmaya kalkmış bir insanı yakmış şimdi de eşekliğinin cezasını bir eşek gibi çekeceksin yalancı.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.