Acil Servis Çalışanı 6 Sağlıkçı Korona Virüse Yakalandı

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil Serviste çalışan 6 sağlık çalışanının korona virüse yakalandığı belirtildi.

Sağlık 07.09.2020, 12:27
Acil Servis Çalışanı 6 Sağlıkçı Korona Virüse Yakalandı

Dünya’da her geçen gün etkisini artıran Korona virüs, Türkiye’de de etkisini tekrardan artırmaya başladı.

TIKLAYIN

Vaka ve vefat sayılarının azalmaya başlaması ile hayatın normal seyrine döndüğü günler geride kalmaya başladı. Son günlerde vaka sayıları Bin 500’ün üzerinde seyrederken, vefat sayıları da 50’nin üzerinde seyretmeye başladı.

 Korona virüs  salgınından dolayı hastanelerde doluluk oranlarının günden güne arttığı belirtilirken Samsun İl Sağlık Müdürlüğü de Samsun ’da en fazla vaka sayısının İlkadım, Bafra ve Çarşamba  İlçelerinde görüldüğünü açıkladı.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi  Acil Servis bölümünde yer alan izolasyon odasının kontrolden çıkması sebebiyle korona virüs salgınının hastane içerisinde yayılmaya başlandığı öne sürülüyor. Acil Servis çalışanı 6 sağlık çalışanının da koronavirüs testinin pozitif belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta müfettişlerinin gelerek izolasyon odası ile ilgili idari soruşturma başlattığı dile getiriliyor.

Yorumlar (2)
Hüseyin kurt 2 ay önce
haberde izolasyon alanı soruşturması açılması diye bahsedilen olay hiç yaşanmamıştır. Acil servis bu hastanenin fiziki kapasitesi kadar pandemiden hemen önce yenilenmiş olması bir şanstır gerçekten.
Kurt 2 ay önce
Artık şu kadar sağlık çalışanı corona olmuştur haberlerinden vazgeçin de sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozmayın....
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?