ABD'de Sağlık Çalışanlarına 1 Milyon Dolarlık Gizli Bağış!

ABD’nin California eyaletinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden hastane çalışanlarına, kimliği bilinmeyen bir hayırsever tarafından 1 milyon dolar bağış yapıldı.

ABD'de Sağlık Çalışanlarına 1 Milyon Dolarlık Gizli Bağış!

Amerika’nın AP haber ajansındaki haberde, California’nın Dominic Hastanesine ulaşan mektuptan 1 milyon dolarlık bağış çekinin çıktığı, hayır sahibinin ise kimliğini gizli tuttuğu öğrenildi.

Haberde, bağış sahibinin hastane çalışanlarına yazdığı notta, "Toplumumuzu iyileştirmek adına verdiğiniz mücadele için teşekkür ederiz. Sizi kahraman yapan bu insanlığınızdır." ifadesine yer verdiği belirtildi.

TIKLAYIN

1 milyon dolarlık bağışın hastanedeki hemşire, tekniker, temizlik personeli gibi haftada ancak 600-800 dolar arası kazanan çalışanlar için yapıldığının da altı çizildi.

Yapılan bağış, hastane çalışanlarına büyük sevinç yaşatırken, hastane yöneticisi Dr. Nanette Mickiewiz, bağışın hastane çalışanlarının işlerini mükemmel şekilde ve adanmış bir ruhla yaptıklarının kanıtı olarak gördüğünü ifade etti.

Kaynak: AA

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER