8 Hazirandan Bu Yana Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanı Olmadı

Aşı sayesinde sağlık çalışanlarından 8 Haziran'dan itibaren acı haber almadıklarını söyleyen Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu "Kovid- 19 vakaları ve ölümler belirgin düzeyde azaldı" dedi.

Sağlık 28.07.2021, 00:42 28.07.2021, 23:55 Güler Sağlam
8 Hazirandan Bu Yana Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanı Olmadı

Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada '8 Haziran itibarıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı 0 Aşı sayesinde' dedi.

Ankara Tabib Odası'nın 'Sağlık çalışanlarının aşılanması ile en yüksek riski taşıyan sağlık emekçileri arasında Kovid- 19 vakaları ve ölümler belirgin düzeyde azaldı . Artık her gün acı bir haber almıyorsak bunu aşıya borçluyuz. Türkiye'de uygulanan tüm aşılar etkili ve güvenlidir' Tedirgin olma aşı ol' paylaşımını kendi sosyal medyasından yayınlanan Prof. Şenol, 8 Haziran tarihinden bu yana hiç bir sağlık çalışanının hayatını kaybetmediğini duyurdu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlık 2 ay önce
Çok basit bir açıklama covide yakalanmayan saglik çalışanı kaldı mi ki zaten olan oldu bence sağlıkçılar sürü bağışıklığı kazanmış olabilir aşı değildir
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?