7 Binden Fazla Sağlık Çalışanı Virüsten Etkilendi!

Salgında en büyük riski, koronavirüs hastalarıyla yakın temasta bulunan sağlık çalışanları alıyor. Onlar için bulaş, zaman zaman kaçınılmaz olabiliyor. Türkiye’de 7 bin dolayında sağlık çalışanı enfekte olmuş durumda… Hastalığa yakalanan kimi sağlık personeli evde izolasyonu sürdürürken, kimi de klinik durumlarının ağırlığı nedeniyle hastanelerde tedavi görüyor.

Sağlık 04.05.2020, 16:32

Sağlık çalışanları, salgınla mücadelenin ana aktörleri olarak büyük bir savaş veriyor. Hastalarla yakın temasın bir sonucu olarak, onlar da virüse yakalanabiliyor.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Atila Durmuş, yatarak tedavi gören sağlık neferlerinden biri….

TIKLAYIN

Durmuş, Türkiye'de ilk vakanın görülmesinin ardından, ailesini tehditten korumak için hekim arkadaşının evinde kalmaya başlamış… Sağlık durumu iyi giden Dr. Atila Durmuş, taburcu olup karantina sürecini tamamlayarak tekrar görevine dönmeye hazırlanıyor.

Kovid19 testleri pozitif çıkan Selimoğlu çifti de aynı hastanede, hastalığa karşı mücadele veriyor. Dilek Selimoğlu, virüsün, özel bir hastanenin yoğun bakımında çalışan eşinden bulaştığını belirtiyor.

5 günlük tedavinin ardından Dilek Selimoğlu’nun test sonucu negatife döndü. Selimoğlu, tüm vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?